באילו מקרים כדאי לבצע דיקור סיני?

מאת רפי צור   

מהו הדיקור הסיני?

מידע בסיסי

דיקור סיני הוא שיטת טיפול סינית עתיקה, המבוססת על סדרה של דקירות באיזורי המרידיאנים (האיזורים בהם זורמים ערוצי האנרגיה המרכזיים של הגוף). על פי התיאוריה של שיטה זו, דקירות באיזורים שונים עשויות להסיר חסימות אנרגיה שגורמות לבעיות בריאותיות, ובכך לפתור אותן. למעשה, דיקור באיזורים מסוימים בגוף עשוי להשפיע ישירות על איזורים שונים לחלוטין. בניגוד לטיפול התרופתי, הטיפול בדיקור סיני הינו טבעי לחלוטין, והוא אינו כרוך בכל תופעות לוואי שהן.

מחקרים שונים ורבים מעידים על יעילותו של הדיקור הסיני, גם במקרים בהם הרפואה הקונבנציונלית כשלה.
מחלות ובעיות עליהן הטיפול נותן מענה.

כפי שניתן להבין, הדיקור הסיני הינו שיטה כוללת אשר עשויה לתת מענה יעיל למגוון רחב של בעיות ומחלות, בכל איזורי הגוף. בין היתר, עשוי טיפול הדיקור הסיני להיות יעיל במקרים של בעיות אורטופדיות, כגון כאבי גב חזקים. בנוסף, הדיקור עשוי להקל על תופעות לוואי אשר מופיעות בעקבות נטילת תרופות שונות.
הדיקור עשוי להיות יעיל גם כטיפול במחלות אשר מקורן הוא בתפקוד לקוי או זיהום של אחד מן האיברים הפנימיים- למשל, בעיות בקיבה ובמעיים.

בנוסף לתועלת הגופנית הטמונה בו, עשוי הדיקור הסיני לסייע גם במקרים של מחלות נפשיות מסוגים שונים- הפרעות שינה, מתח וחרדה ואפילו דיכאון.

האם הדיקור יכול להיות יעיל גם כטיפול מונע?

לחץ

בהחלט ניתן לעשות שימוש בטיפול דיקור סיני גם על מנת למנוע בעיות אשר עלולות להתעורר. הדבר מומלץ בעיקר לאנשים המנהלים אורח חיים אינטנסיבי- מוזיקאים, אנשי במה וספורטאים מקצועיים אשר מותחים את גבולות הגוף שלהם דרך קבע, ובכך חושפים את עצמם לטווח לא קטן של בעיות בריאותיות. במקרים אלה, עשוי הדיקור הסיני להיות יעיל עבור הגנה על הגוף ושמירה על מצב בריאותי תקין.

חולשה

עוד מצב בו הדיקור יוכל להיות אפקטיבי הוא במקרים בהם הגוף חלש במיוחד, כתוצאה מגיל מבוגר או מטיפול תרופתי. במקרים כאלה, כדאי לעבור את טיפולי הדיקור על מנת לחזק את המערכת החיסונית של הגוף, ובכך למנוע מבעוד מועד בעיות בריאותיות רבות.

כמו כן הדיקור הסיני יכול להשלים טיפולים ברפואה רגילה, ולהקל על כאבים שנגרמים עקב טיפולים קשים כגון הקרנות להשמדת גידולים, כאבים כרוניים, וכדומה.

טיפולים סיניים נוספים:
מלבד דיקור, הרפואה הסינית מציע תרגילים שונים, כגון טאי צ’י וצ’י קונג. ומתמקדת ברפואה מונעת שכוללת מלבד התרגילים, גם תזונה נכונה וצמחי מרפא.

(הכתבה באדיבות אתר articles.co.il)

שיתוף