טיפים לטיפול ברכב במוסך

מאת איציק עומרי

טיפים לטיפול רכב במוסך – מוסך מורשה קיה

ביקור במוסך יכול להיות חוויה לא נעימה ואף יקרה במיוחד לאנשים שהדבר היחיד שהם יודעים על מוסך הוא שיש בו גריז…

זה מוביל לכך שאנשים שמבינים יותר ממך…קרי המוסכניקים יכולים לרמות בקטנה ולקחת לך מחיר מופרז כי השוק לא ממש מפוקח.

בהתאם למחירים שעולים בלי סוף בנינו לך 4 טיפים שיעזרו לך להבין מה אתה צריך לבדוק במוסך כדי שלא יעבדו עליך. אפילו אם אין לך ידע בכלל בתחזוקה של רכבים זה משתלם לדעת דברים על הרכב שלך שהוא פתאום לא תקין.

אם אתה כבר מגיע למוסך עדיף להגיע לרשת מוסך מורשה יש לך את הזכות לקבל מחירים הוגנים לפי המחירון שקבעה המדינה לעבודה על הבעיה הספציפית ברכב. אבל בסופו של דבר זה מה שאתה סוגר עם המוסך.

עד שאתה מגיע לשם חשוב לקבל מעט מידע על איך המחיר של הטיפול על ידי מעבר ביו כמה מוסכים.
אתה חייב תמיד לשאול האם המחיר שאתה מקבל היינו הצעת מחיר מסודרת כתובה על דף או שזה הערכה גסה בעל פה כמו כן חשוב לבדוק האם הצעת המחיר כוללת גם את החלקים, העבודה והמע”מ אחרת אתה יכול לקבל עקיצה כואבת.

טיפים שבזכותם אפשר לחסוך לא מעט כסף.

1. וודא שאתה מקבל אחריות על החלקים ועל העבודה לשנה אחת – בדרך כלל מוסכים שמכבדים את עצמם יתנו לך את זה אבל בכל מקרה עדיף לוודא לפני אתה משלם.

2. אם אתה צריך להחליף משהו באוטו, בקש מהמוסכניק לראות את החלקים ותבקש ממנו להסביר לך למה הם נועדו והיכן הם משתלבים. כול מוסך נורמלי יהיה שמח להראות לך, ברגע שהוא יסביר לך הדברים יהיו בהירים יותר.

3. קרוב לוודאי שאתה לא ממש מבין במוסכים, מה הסתם בשאיפה רוב הזמן אתה לא מגיע לשם. שנוצרת בעיה שצריכה טיפול חשוב להתייעץ עם המשפחה והחברים לגבי מוסך מומלץ. בדוק רק שאם נוהגים ברכב מאותה חברה. בגדול המקום הטוב ביותר לטפל באותו יהיה במוסך מורשה של של היצרן אבל יש לא מעט אלטרנטיבות טובות.

4. אחרון חביב – שמור את כל הקבלות, אם יש לך רישום של כל הטיפולים זה הכי טוב וזה יכול להוסיף ערך מוסף שתמכור את הרכב שלך וכך תוכל לקבל מחיר טוב יותר.
כל האפשרויות פתוחות – אתה פשוט חייב לדעת יותר כדי לחסוך יותר כסף

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף