לעולם אל תפסיקו לחלום 

מאת אסי פיניאן

“בלתי אפשרי” הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים, במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. “בלתי אפשרי” הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכול פוטנציאל, הוא משהו זמני.

ה”בלתי אפשרי הוא שום דבר” / מוחמד עלי

 חוק סיבה ותוצאה

חוק זה קובע שאין מקריות, מכאן שלכל תוצאה יש סיבה. מחלות, תאונות, עיכובים ומחסומים, הצלחות וכישלונות, פועלים בחוקיות פיזיקאלית מדהימה. לכל דבר יש סיבה ומסובב. על מנת לגייס גורל וברכה טובים לחיינו, עלינו לדעת ולהבין שכל מה שנשדר ליקום, יחזור אלינו חזרה. כאשר אנו נתמקד בשינוי הסיבות הגורמות לנו לצרות ומצוקות
ונצא בהצהרות חיוביות, לכיוון תמונה מנטאלית ברורה שבה אנו חפצים בתחומי החיים, כגון: בריאות, פרנסה, זוגיות וכד’. השינוי יופיע.

כולנו ספוגים בפרדיגמות ואמונות מגבילות שצברנו בחיינו מההורים, סביבה וכד’. החדשות הטובות – ניתן למחוק קודים חברתיים ואמונות מגבילות ע”י מחיקה מהתודעה שלנו ובנייה של קודים ואמונות פורצות דרך.

משימת הצלחה

רוב האנשים יגידו לך שהם מעוניינים מאוד להצליח בעסקים, בירידה במשקל ,במציאת זוגיות וכו’. הם ממש לא רציניים. על מנת להצליח בכל מישור או תחום בו אתה חפץ, עליך להיות מחויב כלפי אותו רצון ולבנות משימות וטקסים לביצוע יום יומי, על מנת להפוך את הרצון לאחיזה פיזית במציאות. רצונות חזקים מתבטאים במעשים חזקים, רצונות
חלשים מתבטאים במעשים רופפים.

המתנה = מתנה/פתגם ברסלבי”

חוק ההתפתחות וההבשלה

על האדם להיזהר ממידת החיפזון היות שכל חלום, מחשבה ופעולה מצריכים תהליך של התפתחות והבשלה, מכאן מי שיפעל מתוך סבלנות ויבין שכשם שזרע קטן באדמה מצריך השקעה והתמדה של דישון, השקיה וכד’, לבסוף אנו רואים עץ נושא פרי, לכל פעולה, מחשבה או רצון שלנו יש זמן ההתפתחות הנדרשת. גם פרי בטן מצריך תשעה חודשי
הריון עד אשר מגיע תינוק לעולם.

מכאן שהסבלנות היא היכולת שלנו להבין כי קוצר רוח וחיפזון לא ישרתו שום מטרה.

משימות צמיחה מפי “ענקים”

“הסבלנות מרה היא, אך פירותיה מתוקים.” /ז’אן-ז’אק רוסו
“מי שיש לו סבלנות יכול להשיג כל מה שירצה.” / בנג’מין פרנקלין
“כדי להזיז הר ממקומו עליך להתחיל עם האבנים הכי קטנות”/פתגם סיני
“התפילה העצומה ביותר היא סבלנות.”/ בודהה
“המפתח לכל הוא סבלנות. על הביצה יש לדגור ולא לשבורה.”/ ארנולד גלסו

“אני עושה את הכי טוב שאני יודע, הכי טוב שאני יכול ואני מתכוון להמשיך לעשות את
זה עד הסוף”/לינקולן.

שאפתנות

לכל אחד יש רגע בחיים שבו הוא עוצר, מביט על עצמו מהצד, מבין שהוא צריך לעשות משהו שונה. משהו שייקח אותו למקומות נכונים – עבודה מתאימה ומכניסה יותר, זוגיות בריאה, בניית משפחה יציבה ושאר חלומות שבהחלט אפשר להגשים. זה לא סוד שיש נוסחה להצלחה. עשרות מחקרים של מיסטיקנים ומנטורים בתחום פילוסופיית ההצלחה
הובילו לכמה עקרונות בסיסיים שיכולים להוביל לדרך חיים טובה יותר, נכונה יותר ורצופת הצלחות והישגים. רוצים לנסות? נסו לפעול על פי העקרונות הבאים ובטוח שתצליחו:
לכל הישג והצלחה יש נקודת התחלה אשר מהולה בבערה תשוקתית לוהטת לעשייה, השאיפה היא המפתח לכל חזון וחלום המתהווים במאוויים, הרצונות שלנו הם תחילתו של מסלול ההצלחה.

משימת צמיחה

אל תלך לישון לפני שכתבת לפחות חמש משימות לביצוע ביום שלמחרת, ותתחייב לבצע אותן. הן יקדמו אותך למטרה המיוחלת שלך, וברגע שתשיג אותה, קח אחריות לטפח אותה.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף