מהם התחביבים הנפוצים בתחום היצירה והפנאי 

מאת יעל ויטלו

תחום היצירה הוא אחד מתחומי הפנאי הנפוצים ביותר בחברה שלנו, וטוב שכך

האדם הוא יצור ייחודי בעולם שבו אנחנו חיים, לא רק משום שאנחנו היצורים התבוניים שקידמו את העולם והפכו אותו למודרני כפי שאנחנו מכירים, אלה בעוד כמה וכמה מאפיינים ייחודיים דווקא לנו. אחד המאפיינים הללו הוא ללא ספק כל מה שנוגע ליצירה, שכן האדם הוא היצור היחיד על פני כדור הארץ שיוצר לא רק מטעמים של יעילות ומשימתיות אלא גם מטעמים של אסתטיקה ויופי. ואכן, רבים מאתנו יוצרים בשעות הפנאי שלנו ונהנים מכך יותר מכל תחביב אחר שלנו – ועולם היצירה כיום הוא עולם עשיר מאי פעם בעבר, והאפשרויות בו הן רבות מאי פעם בעבר. כעת, ניגע בקצרה בעולמות היצירה השונים הנפוצים והפופולאריים כיום, ונבין בדיוק מה מביא אותנו לכל תחום יצירה ומה דרוש לנו אם תחומים שונים מעניינים אותנו.

מהם התחביבים הנפוצים ביותר בתחום היצירה והפנאי – אלה הידועים, ואלה הידועים פחות

• ציור – את החיבה האנושית לציור כל אחד מאתנו מכיר היטב, ברגע שבו הטוש הראשון שלנו נוגע בדף הנייר הראשון שלנו בגן הילדים. במשך שנים, כל אחד מאתנו מתנסה בציור יותר מפעם אחת, ורבים מאתנו משקיעים בכך ולוקחים את התחביב הזה צעד קדימה. למעשה, רבים מאתנו מציירים בהיסח הדעת וכך מיישמים את התחביב הזה גם בשגרת היום יום שלנו, גם אם בקשקושים על שולי הדף. עם זאת, מי שרוצה לקחת את התחביב הזה צעד קדימה בשעות הפנאי אנחנו נשקיע במשטחי קנבס ונייר איכותיים, צבעים מסוגים שונים, ונעשה כל שביכולתנו בשביל לתת לעצמנו את המשטח הלבן (תרתי משמע) האיכותי ביותר ליישם את היצירתיות שלנו.

• פיסול – עוד תחום יצירה פופולארי במיוחד שרבים מאתנו מתנסים בו יותר מפעם אחת בחיים, ולמעשה מדובר ביישום של חומר גלם מסוים לתוך צורה מפוסלת ומעוצבת כרצוננו. בין אם מדובר בחמר, בגבס או בכל חומר אחר – פיסול מהווה תחום יצירה פנאי פופולארי במיוחד. כיום, גם אפשרויות של פיסול סביבתי קיימות כתחום אומנות נפרד – פיסול שעושה שימוש במשאבי הסביבה ואפילו באשפה בכדי ליצור אומנות.

• סריגה – הנה תחום יצירה שאולי לא חשבתם שהוא מהנפוצים ביותר בעולם כיום, אך כך הדבר. סריגה היא יצירה איכותית שתכליתה ליצור בגד סרוג ונעים או אפילו בובה מסוג כזה או אחר באמצעות מסרגה, חוטים, צמר, כפתורים ועוד. בישראל במיוחד, תחום הסריגה הוא תחום שיש בו הרבה מאוד עיסוק ורבים בוחרים בו כתחביב נעים ואיכותי לשעות הפנאי.

כשאנחנו יוצרים, אחד הדברים החשובים ביותר הוא שתהיה לנו את כל הלוגיסטיקה שנחוצה לנו

כשאנחנו יוצרים, אנחנו צריכים לתת לעצמנו את התנאים האיכותיים ביותר ליצור בצורה החופשית והאיכותית ביותר, ולשם כך אנחנו צריכים את הלוגיסטיקה המתאימה דרך חנויות יצירה איכותיות שמספקות לנו את כל מה שנחוץ לנו עבור תחום היצירה שלנו ויותר מכך.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף