מה חשוב לדעת כשנקלעתם לתאונת דרכים?

מאת פנינה ולטר

נפגעתם בתאונת דרכים? האם כדאי לנהל תביעה גם במקרה של פציעה קלה? מה אתם צריכים לעשות אם אתם חוששים שהאשמה היא שלכם?איך תוכלו להבטיח את הפיצוי הרפואי מחברת הביטוח? מי ישלם על ההוצאות הרפואיות?

רבים מנפגעי תאונות דרכים נוטים לחשוב שהפיצוי כרוך בשאלה מי אשם בתאונה אולם אין לכך קשר לפיצוי המגיע לכם. חשש זה יוצר אצל הנפגעים בלבול ופחד לתבוע את חברת הביטוח. אז תנו לנו להרגיע, גם אם אתם אשמים בתאונה אין לכך כל חשיבות לגבי הפיצוי המובטח לכם על פי חוק. במקרה של תאונה, החוק והפסיקה מכירים בתחום רחב של פגיעות ולא רק בהתנגשות בין כלי רכב או פגיעה בהולכי רגל. תקל בגלגל, בעיה בבלמים, ירידה או כניסה לרכב, פגיעה בגמל (קרה לא מעט פעמים בנגב…)

אם נפגעתם בתאונת דרכים חשוב להתייעץ עם עורך דין נזיקין מומחה בתאונות דרכים שיגן על מלוא זכויותיכם כבר בשלבים הראשונים. חברות הביטוח אינן ממהרות להציע לנפגע פיצוי כספי ובטח שלא לסייע לו. לעיתים קרובות פיצוי כספי מחברות הביטוח כרוך במאבק משפטי נסחב שהמטרה שלו היא לגרום לתובע להתייאש ולהגיע להסדר שמתאים לאינטרסים של חברות הביטוח.

עורך דין נזיקין העוסק בתחום ידע להעריך נכונה את הנזק האמיתי שנגרם לנפגע תאונת דרכים ולא פחות חשוב את הנזק העתידי שכנראה יגרם במקרה של החמרה או פגיעה בתחום עיסוקו של המנפגע. במקרים אלו, התובע יפוצה בסכומי כסף גבוהים בגין כאב וסבל, עזרה צד ג’ וסעיפי נזק רבים אשר ייתכן כי אינכם מודעים להם כלל.
ראוי לציין כי על אף שמדובר בתהליך ארוך, אתם זכאים לפיצוי כספי הכולל בתוכו את שכר טירחת העורך דין וזה על בסיס הצלחה.

עורך דין נזיקין מומחה מכיר היטב את אסטרטגיות המשא ומתן של חברות הביטוח ואת הדרך היעילה להתמודד איתן.
מה קורה כאשר נקלעים לתאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזור מהעבודה? האם זאת תאונת עבודה? אכן כן, וגם במקרה כזה מגיע פיצוי כספי.

מה קורה בתאונת פגע וברח? יש חברת ביטוח קרנית, שאותה תובעים במקרה של פגיעה.

האם יש נוהל מיוחד כאשר יש תאונת דרכים עם אוטובוס או תחבורה ציבורית אחרת? אכן כן, ישל לשמור על הקבלה או כרטיס הנסיעה, לכתוב בפרטי פרטים את מהלך האירוע כולל שעה מדוייקת ועם כל הפרטים לפנות לעורך דין.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף