מידע שחשוב לך לדעת על קורות חיים

מאת תמר בירגר

מידע שחשוב לך לדעת על קורות חיים – כרטיס הביקור שלך, שחייב לייצר לך יתרון בהתמודדות על משרה.

מראיין שחלפו תחת ידיו עשרות רבות של מועמדים ועברו תחתיו עוד כמה מאות רבות של קורות חיים, לומד מה תופס את העין, מה מעייף, מה מסקרן ומה שולח את קורות החיים לסל המיחזור, יותר מהר מהזמן שלוקח ללברדור לשאוב חתיכת עוגיה שנפלה על הרצפה.

למראיין מיומן זה לוקח לא יותר מכמה שניות להבין אם נמצאים מולו קורות חיים מעניינים, שמייצגים מועמד ראוי או דווקא מישהו מגה-מתאמץ, שמרפד את קורות חייו באמירות ריקניות, שמטרתן העיקרית היא מילוי נפח בדף.
עובדה היא, שמתוך עשרות רבות של קורות חיים, רק בודדים זוכים להגיע לשלב הראיון הראשוני במקום העבודה הפוטנציאלי.

מדוע דווקא קורות החיים שלך יבלטו מתוך עשרות מועמדים? לפעמים גם מאות מועמדים, בוודאי כשהיום אתרי אינטרנט של חיפוש עבודה נפוצים יותר ויותר וממטירים על המעסיק צרורות של קורות חיים.

מעבר לתוכן קורות החיים שתגיש, שחייב להיות מוקפד, ענייני, מדוייק ומותאם למשרה אותה אתה מחפש, גם העיצוב משחק תפקיד לא מבוטל.

כמובן שלא צריך להפריז בצבעוניות מוגזמת, לשלב אלמנטים נוצצים או להוסיף תמונות של נסיכות דיסני, אבל בהחלט חשוב מאד לשים לב לאופן העיצובי של קורות החיים שלך. זה משמעותי בתבניתיות, בצבעים ובדגשים אותם חשוב להבליט.

כשם שלכל סרט, חייב להיות טריילר מושך ומעניין, כזה שבהשקעה קטנה תוכל להחליט אם שווה לך להשקיע זמן בסרט הארוך והמלא ולסבול לעיסות פופקורן במקרה הטוב או פיצוח גרעינים במקרה הקשה, כך גם בקורות חיים, תקציר ענייני יכול לעשות את כל ההבדל, כי זה בדיוק מה שיתפוס למראיין את העין.

תקציר שמכיל את הניסיון שלך, הותק וההשגים החשובים שלך יהיה הפרומו המסקרן שיראה המראיין.
תוכן קורות החיים, חייב להיות אמיתי ונתמך בכישורים שלך ובניסיון התעסוקתי הרלוונטי.

רלוונטיות היא מילת מפתח כאן. אסור להעמיס את קורות החיים בכלל ובטח לא במידע מיותר.

הותק שצברתם בביביסיטר אצל השכנה או עבודת השליחויות המאתגרת אצל בני הירקן מהפינה, לא יקדמו אתכם בקבלה לעבודה אם אתם מעוניינים לעסוק בפיתוח עסקי, במרקום, בבדיקות תוכנה או בכל משרה אחרת נכספת.
התוכן הוא מהותי והוא החלק הקריטי. הניסוח שלו כל כך חשוב, השימוש במילים מתאימות יכול לעשות עבורך את השינוי וכאן נדרשת תשומת הלב הגדולה ביותר.

לסיכום, הקפדה על עיצוב נכון, כתיבה מדוייקת, ניסוחים רהוטים ועניניים, תוכן המשלב מילות מפתח קריטיות למשרה אליה אתה מייעד את הפניה, כל אלה הם מרכיבים משמעותיים בהגדלת הסיכויי שלך להתקבל לראיון עבודה.
קורות החיים הם כרטיס הביקור היחיד שתגיש למעסיק הפוטנציאלי שלך.

חשוב שהכרטיס שלך יהיה זה שיבחר על ידו, זה שיוביל אותך לראיון העבודה ולא ישלח לתהומות האינסוף של תיקיית הפח שלו.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף