נופש בים המלח – מנוחה, בריאות וחוויה

מאת מיכאלה זיסמן

ים המלח נחשב מקום נפלא למנוחה ורוגע לגוף ולנפש. יחד עם זאת, לכל מי שלא רוצים כל היום רק לשכב חשופים בפני קרני השמש, יש עוד מגוון אפשרויות של פעילות באזור.

נופש בים המלח נחשב כאחת האפשרויות היותר אטרקטיביות לכל מי שרוצים חופשה שלווה ורגועה ללא ההמולה של חופשה עירונית כמו בתל אביב וירושלים או חופשה עם כל עם ישראל על ילדיו ובני הנוער הקולניים שלו, כפי שניראת חופשה באילת.

יחד עם זאת, אין כל ספק כי נופש בים המלח, מעבר לאפשרות הטיבעית של מנוחה ורביצה לשיזוף מול קרני השמש והחום היבש, מציע גם שלל אפשרויות לפעילות מסוגים שונים עבור כל מי שרוצים קצת יותר עניין בחופשה שלהם ושילוב של מנוחה עם חוויה מקומית.

איזה אטרקציות יש בים המלח?

ים המלח מציע לא מעט אטרקציות לכל מי שמחפשים מעט מעבר לציפה במי הים עצמו או מנוחה לשיזוף אל מול השמש. בין האטרקציות הבולטות:

פנטזי איילנד – מיתחם של אקשן והרפתאות לכל הגילאים בעין בוקק. מבוך מפחיד, סרט תלת מימדי מותח ועוד שפע פעילויות שיעניקו לכם חוויה מעניינת.

טיול ג’יפים טרקטרונים – יציאה אל עבר הרי יהודה, נסיעה במסלולים שרק כלי רכב מתאימים יכולים לעבור והגעה לנקודות שאין להגיע אליהם רגלית ולהינות מנופים ייחודיים.

צניחה חופשית – חולמים לצנוח ולהינות מנוף קסום ויוצא דופן של מרחבי המדבר וים המלח? יש אפשרות להמריא ממנחת בר יהודה ולהינות מחווית צניחה חופשית בליווי צנחנים מקצועיים.

סנפלינג – להיות תלויים בין שמים וארץ, לרדת באמצעות חבל מהר גבוה אל ואדי או נחל, כל אלו אפשריים במספר נקודות מרתקות במדבר יהודה ובקירבת ים המלח בהדרכת מקצועני סנפלינג.

מצדה – ביקור באחד הסמלים הידועים ביהדות, סיור במוזיאון, צפיה בסרט וחזיון אורקוליף ונגיעה במבנים היסטוריים בעלי משמעות ארכיאולוגית. במקום גם פינות יצירה ועוד שפע אפשרויות פעילות לכל הגילאים.

הגן הבוטני – בעין גדי שוכן לו גן בוטני ייחודי עם מעל 600 מיני פרחים שונים המאפשרים מידה וחוויה ייחודית למקום.
מוזיאון הבובות – מוזיאון ייחודי לבובות מעשה ידיהם של צמד אומנים. המוזיאון ממוקם בערד ומתאים לכל מי שאוהבים אומנות מעט אחרת.

נופש בים המלח הוא קודם כל מנוחה, שיזוף והנאה מבוץ ים המלח הבריאותי, אבל כדי להוסיף פיפל ועניין לכל טיול שכזה, כדאי בהחלט לחשוב על שילוב של אטרקציה אחת או שתיים להגברת החוויה וההנאה מהטיול.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף