סדנת צחוק לחיילים

מאת נילי אגוזי

סדנת צחוק לחיילים

סדנת צחוק לחיילים היא מפגש חברתי מלא שמחה, מוזיקה ומשחקי תקשורת משעשעים. סדנת הצחוק לחיילים היא אמצעי נפלא לגיבוש חברתי. היא גורמת לדבק חברתי אדיר, מלאה במוזיקה תנועה ושמחה, סוחפת ומרגשת את כל החיילים, מרעננת ומאווררת יחסים בינאישיים, משפרת תקשורת בינאישית, מטפחת גאוות יחידה והזדהות עם המטרה. זאת למעשה אחת מהסיבות החשובות ביותר שבגללן גורמים צבאיים מגלים עיניין בסדנאות צחוק לחיילים.

מה מיוחד בסדנת צחוק לחיילים?

בסדנאות חיילים אני פוגשת באנשים צעירים שנכנסים לעולם המבוגרים הלחוץ והמחייב. מדובר בבני נוער שעד אתמול היו ללא כל חובות אזרחיות ומרגע החיול הם עוברים שינוי דרסטי כי בטחון המדינה במלוא כובדו ורצינותו מונח על הכתפיים שלהם.

הצחוק ידוע כתרופת פלא לגוף ולנפש. הצחוק מחזק את מערכת החיסון של האדם. בסדנת הצחוק לחיילים-החיילים נטענים כוחות ברמה הפיזית חברתית ורגשית. במהלך השרות הצבאי החיילים נדרשים לעמוד במשימות העומדות בפניהם לחוסן גופני ונפשי וזאת בדיוק הנוסחה המנצחת שקיימת בסדנת הצחוק.

סדנת הצחוק מאפשרת לחיילים להיטען מחדש בכוחות פיזיים ורגשיים, יש להם מרחב פעולה להשתובב במשחקי תקשורת מצחיקים מלאים מוזיקה תנועה ושמחה, החיילים מפחיתים לחץ ונרגעים מהמשימות הצבאיות התובעניות, לוקחים פסק זמן מהכל וחוזרים לבסיס שהם רגועים יותר, חזקים יותר ומאושרים יותר.

סדנת הצחוק היא ארוע שהרבה חיילים מזמינים ליום ההולדת הפרטי  שלהם כתוכנית  למילוי ערב עם חברים מהצבא או מהלימודים. בסדנה זאת התכנים בנויים סביב כוכב/ת הארוע והמאפיינים החברתיים של האורחים. אני כמנחה עושה תחקיר על הקבוצה ובונה את תכני סדנת הצחוק סביב תכנים אלו.

סדנת צחוק לחיילים ליום הולדת היא הסדנה הכי פופולרית וזולה בארץ לנוער, חיילים וסטודנטים. חיילים חוגגים בסדנת צחוק כייפית, דינמית מותאמת אנרגתית לעולם שלהם.

כוכב/ת האירוע מקבל/ת תשומת לב מיוחדת כי סדנת הצחוק בנויה על תכנים מעולמו/ה ומעולם החברים/ות לאירוע. כמנחה אני עושה שעורי בית על כל כוכב/ת ומגיעה עם תוכנית שמתאימה ספציפית לכוכב/ת הזה/הזאת.
אין סדנת צחוק אחת דומה לשניה כי כל כוכב/ת אירוע שונה מהשני/ה.

בסדנת הצחוק מוזיקה האהובה על הנוער, משחקי תקשורת מצחיקים, ריקודים והפתעות משעשעות מעולם התרבות של החיילים.

סדנת צחוק לחיילים  ליום הולדת היא מתנה נפלאה שנותנים החברים/ות או המשפחה לכוכב/ת האירוע. חובה לצלם ולשמור למזכרת!

הפייסבוק אחר כך מלא תמונות.

לאור האמור, אני ממליצה להכניס את סדנאות הצחוק לחיילים לצבא גם למסיבות גיוס, למסיבות שיחרור וגם ככלי להפגת מתחים ולחצים ברוטינה הצבאית.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף