10 כללים לכתיבת עבודת סמינריון

מאת אלירן דורון

עבודת הסמינריון מלחיצה סטודנטים רבים מדי שנה לקראת מועדי ההגשה השונים בתארים האקדמיים. למעשה, במידה ונערכים נכון לקראת העבודה, מארגנים היטב את החומר ומתכננים בצורה נכונה את הזמן, עבודת הסמינריון עשויה להיות פשוטה במיוחד. להלן מספר כללים שיסייעו לכם לכתוב את עבודת הסמינריון בצורה הטובה ביותר.

• ארגנו היטב את הזמן מספר חודשים לפני כן. 
מרבית הסטודנטים נכשלים ונכנסים ללחץ בשל ארגון לא נכון של הזמן לקראת העבודה. אמנם, עבודות הסמינריון ניתנות לסטודנטים כמטלה בזמן העמוס ביותר עבורם ורבים מהסטודנטים משלבים עבודה בשגרת היום יום שלהם. ארגון נכון של הזמן מספר שבועות ואף חודשים מראש עשוי להקל עליכם בתהליך הכנת העבודה.

 קראו היטב את הוראות העבודה לפני שאתם מתחילים לפעול.
סטודנטים רבים ממהרים להתחיל את העבודה בטרם קראו את המשימות והנדרש מהם. ארגון נכון של סדר הפעולות עשוי להקל עליכם להכין את העבודה.

• צפו בעבודות סמינריון מהתחום שלכם.
ברחבי הרשת תוכלו למצוא מגוון רחב של מאגרי עבודות סמינריון.
חפשו היטב את עבודות הסמינריון מהתחום שלכם על מנת להבין את הכיוון הכללי של העבודה.

• ארגנו את הזמנים בצורה נכונה.
לאחר שקראתם את העבודה, ארגנו היטב את הזמן. הגדירו מועדים מראש לכלל הסעיפים בעבודה ועמדו בזמנים השונים שאתם מציבים לעצמכם.

 אספו מקורות.
מרכיב המשפיע במידה משמעותית על הציון של הסטודנטים בעבודת הסמינריון נע סביב המקורות השונים עליהם הם מסתמכים בתוכן העבודה. מומלץ להקדיש יום או אפילו מספר ימים לאיסוף המקורות וארגונם בשפות השונות. מרבית המקורות יהיו בשפה האנגלית.

• תרגמו את המקורות שבשפות השונות.
לאחר איסוף המקורות השונים, תרגמו את המקורות לשפה הנוחה עבורכם (עבור מרבית הסטודנטים מדובר בשפה העברית) על מנת שתוכלו לשלוף את החומרים הרלוונטיים במהלך העבודה בסעיפיה השונים.

• כתבו תחילה את העבודה בשפה שלכם.
סטודנטים רבים מתקשים לכתוב את העבודה בשפה אקדמית רהוטה. הקפידו לכתוב את העבודה בשפה שלכם קודם כל ורק לאחר מכן לערוך את השכתוב לשפה רהוטה ואקדמית.

• ארגנו את מבנה העבודה.
מבנה העבודה הוא מרכיב נוסף המשפיע על הציון של הסטודנטים. הקפידו לארגן בצורה נכונה את מבנה העבודה על פי הפרמטרים שהמוסד האקדמי דורש מכם.

• התייעצו עם גורמים מקצועיים לבחינת העבודה.
מגוון רחב של חברות מציעות בדיקות וסיוע לעבודה הסמינריונית של הסטודנטים במקצועות השונים. בחנו את החברות השונות על פי מקצועיותן ובקשו סיוע לבחינת העבודה שלכם.

 כתבו את עבודת הסמינריון בשפה אקדמית רהוטה.
לאחר שערכתם את התיקונים השונים, עליכם לשכתב את העבודה בשפה גבוהה ורהוטה כפי שמצפים המוסדות האקדמיים מהסטודנטים בהגשת עבודת הסמינריון.

הכתבה באדיבות אתר articles.co.il

שיתוף