האם גם אתה יכול להכפיל את הרווחים בעסק תוך 6 חודשים?

מאת: ד”ר אפי משה, רו”ח, כלכלן בכיר ומומחה בקידום עסקים

אם אתה מטיל ספק ביכולתך להצמיח את עסקך בגדול תוך תקופה קצרה רצוי מאד שתקרא בעיון את הסיפור הבא: לפני כשנתיים העברתי לבעלי עסקים, כמדי חודש, הדרכה בנושא “קידום עסקים לצמיחה בעידן החדש“. במהלך ההפסקה פנה אלי אורי, בעל עסק לרהיטים וטען בפני כך: תשמע הוא אמר, העסק שלי רווחי אבל בשנה האחרונה, עקב חולשה בכל המשק, הייתה ירידה במכירות. לא ישבתי בשקט, פרסמתי בעיתונות, קיבלתי לעבודה 2 אנשי מכירות מקצועיים, נעזרתי בחברת פרסום באינטרנט, יצאתי במבצעים ומה לא? שום דבר לא עזר! מבחינה פיננסית חזרתי אחורה, שוב נאלצתי להיעזר בהלוואות מהבנקים, דחיתי תשלומים לספקים והעסק המשיך לדשדש ואף התדרדר.” הוא לבסוף פנה אלי בשאלת מיליון הדולר: “מה אתה רוצה לומר לי שיש נוסחת קסם שלא עליתי עליה?” השבתי לו כך: אין שום נוסחאות קסם אבל לצערי “עשית הכול הפוך!” נתתי לו דוגמא של עסק בענף שלו שמיקומו דווקא היה פחות טוב משלו ואשר באותה תקופה בדיוק הכפיל את מכירותיו פי 3 והגדיל משמעותית את רווחיו. ההדרכה הסתיימה, נפרדנו לשלום אך המשכנו לעמוד בקשר. חצי שנה לאחר מכן, תחת הדרכה מקצועית ולווי אישי שקיבל נדהם אורי מהתוצאות. הוא הגדיל את רווחיו בעסק פי שתיים. בחלוף שנה נוספת התקשר אלי אורי שוב בקול נרגש. “אני חייב לספר לך”, הוא אמר, “זה לא יאמן – סגרתי את השנה האחרונה עם רווח של 2 מיליון ₪”, אתה זוכר איפה הייתי לפני 18 חודש? בוודאי שאני זוכר עניתי, אני מאד מאושר בשבילך אך בניגוד אליך אני לא מתפלא ולא נדהם מהתוצאה. בעולם העסקים כמו בחיים עצמם, אם אתה פוסע בדרך הנכונה תמיד תגיע אל היעד הרצוי.

יועץ בכיר כתנאי בסיסי להצלחה

בוא נתחיל מכך שאתה כבעל העסק, קטן כגדול, חייב להפסיק את קו החשיבה לפיו “אתה יודע הכי טוב כיצד לנהל את העסק שלך”. יועץ מקצועי בכיר בעל ניסיון רב שנים יוכל להוביל את עסקך למרחקים שלא חלמת עליהם. הכוונה היא בעיקר לכך שרו”ח וכלכלן בכיר, בעל ניסיון רב שנים, יידע לבחון את המצב הקיים יחד אתך ולהתוות עבורך את המהלכים המתבקשים כדי לכבוש את הפסגה.

היועץ הבכיר יכול להפוך אותך עד מהרה לעסק מתפתח. עסק שלא דורך במקום, אלא לומד, מתחדש ופורח כל הזמן. קח בחשבון, רק שילוב של פעולות ניהוליות מדויקות, של לווי פיננסי מקצועי, של הדרכה עסקית ובעיקר של שיווק ממוקד מטרה, כל אלו יחד עשויים ליצור את ההבדל בין עסק מדשדש במקום או עסק בקשיים לעסק מצליח ובגדול.

המנוע החדש לצמיחה בעסקים

יצאנו לחקור לעומק מהם הצעדים הנדרשים להצלחה בעולם העסקי. התובנות אליהן הגענו די מפתיעות. כל עסק ובכל גודל יכול אפילו לשלש את הכנסותיו תוך 6 חודשים. הדבר אינו תלוי כל כך בענף, במתחרים, במיקום ועוד. הדבר העיקרי שיכריע בין הצלחה לכישלון הוא קהל הלקוחות הפוקד את העסק מידי יום וממילא גם ההכנסות שהולכות וגדלות מחודש לחודש. צמצום הוצאות התברר במחקר כנדבך חשוב אך לא מהותי. ע”י צמצום ההוצאות בלבד לא תצמח הישועה. בהתאם פיתחנו משך שנים את המודל המנצח לעסקים.

מצאנו את הפעולות הייחודיות אותן אנו מתאימים לכל עסק לפי הענף אליו הוא משתייך, עפ”י גודלו, מיקומו, מצבו הכלכלי ועוד. נאמר מיד כי הפעולות הייחודיות מתאימות כמעט לכל סוגי העסקים, גם לעסקים רווחיים, גם לאלו המצויים בקשיים וגם לעסקים מתחילים.

חדשנות במודל העסקי

הגישות הבנליות הרווחות היום בשוק הפכו לנחלת העבר ואינן רלוונטיות יותר. מומחים אמיתיים ידעו להאיר לך את הזרקור שינחה את הדרך לפעולות הניהול והשיווק החדשות והמתקדמות. חשוב שתדעו – השמים הם הגבול, עם התנהלות פיננסית חכמה, עם ניהול מתקדם ועם שיווק ממוקד המתאים לרוח התקופה, אתם תהפכו את ההצלחה שלכם מקשה וסיזיפית לפורצת דרך בקלות מדהימה.

במילים פשוטות: חדשנות במודל העסקי הוא משפט המפתח להצלחה!

יצירתיות, אפיון מודל עסקי ייחודי לעסק שלך ושיווק מקוון ממוקד מטרה הם תנאי המפתח שאנחנו או מומחים ברמתנו יביאו עד אליך כדי להכפיל ולשלש את הרווחים שלך.

בנימה אישית אנו מאחלים גם לך ולעסק שלך להשתלב בקרוב בעולם העסקים המשגשגים!

שיתוף