האם נחשף הסוד להפסקת עישון?

brain

המחסום היחיד בדרך להפסקת עישון הוסר. בהמשך תבינו מדוע מעכשיו זה הופך להיות קל ופשוט גם אם אינכם ממש מעוניינים להפסיק ואפילו אם אינכם מצליחים לדמיין את עצמכם רגע בלי הסיגריה.

אם תשאלו מעשנים אודות ההתמכרות שלהם, תקבלו לרוב את התשובה הבאה: אני יודע שאני צריך להפסיק לעשן אבל אני לא מספיק רוצה את זה מכיוון שאני נהנה מזה. עם זאת, מרבית המעשנים מתביישים בחוסר היכולת להפסיק ומאמינים כי מדובר במאבק של ממש. מסתבר שאפשר גם אחרת.

עדות ממקור ראשון:
הסיגריה הראשונה שלי הייתה בצבא. עישנתי סיגריות “תן לי אחת”. מהר מאד עברתי לקנות קופסאות בעצמי. 22 שנים עברו מאז. היום אני אבא לשני ילדים והחוויה שלי מתקופת הינקות שלהם היא שאני יורד לעשן למטה וחוזר לצחצח שיניים, לשטוף ידיים ובעיקר, לקבל מבטי תוכחה מזוגתי.
במהלך כל התקופה בה עישנתי האמנתי שביום שארצה להפסיק לעשן אעשה זאת בעצמי כי “אם אני מחליט אין מי שיעצור אותי”. שניסיתי להפסיק גיליתי שהפכתי לעצבני, אכלתי ללא הפסקה, התנתקתי מהחברים שלי, ויתרתי על קפה כדי לא לעשן ובאופן כללי, הרגשתי בעונש.

97% לא יפסיקו לעשן ללא הסוד שתגלו מיד

גיליתי שמרביתנו זקוקים לסיוע על מנת להפסיק לעשן וכי רק 3% מאלו שהפגינו כוח רצון הצליחו לצלוח את השנה הראשונה להפסקת העישון.
ניסיתי מגוון שיטות: מסטיקים המכילים ניקוטין, מדבקות ואפילו כדורים שונים ולקינוח, השתתפתי במפגשים להפסקת עישון מטעם קופת החולים שברובן סיפרו לנו עד כמה העישון מזיק לבריאות, כמה כסף אנחנו מבזבזים וכמה העניין קשור לכוח הרצון שלנו. תכל’ס, כלום לא עזר.

את רונן, מעשן כבד שעישן כ-3 קופסאות ביום, פגשתי אחרי שנים של נתק. התיישבנו ומיד הצעתי לו סיגריה.            “לא תודה, אני לא מעשן”. וואלה? לא מאמין! רונן היה בשבילי פרסומת מהלכת לסיגריות. תמיד כשהרגשתי נקיפות מצפון הסתכלתי עליו והתנחמתי בזה שהוא מקרה יותר קשה ממני.

כמובן שהחמאתי לו על ההפסקה ושאלתי אותו אם אפילו לא בא לו סיגריה. ״ממש לא, אני גמרתי עם הזבל הזה ואני יודע שלא אחזור לעשן״ כך הוא ענה בביטחון מעורר קנאה. איך עשית זאת? שאלתי בפליאה והוא ענה: “לפני שנה יצאנו מטעם העבודה לסדנא שגילתה לי את הסוד להפסקת עישון קלה. עזוב אל תחשוב יותר מדי, הוא אמר, …פשוט קח את    הטלפון של דיוויס ולך. מקסימום בזבזת כמה שעות”.

הפסקת עישון אינה הכרזת מלחמה

שנתיים חלפו מאז השתתפתי ב”סדנא המיוחדת”, שנתיים בהן אני לא מעשן ויודע גם שהפעם זה לתמיד. האסימון הראשון ירד ברגע בו גילית שאני לא צריך סיגריות כדי ליהנות. כל אותן פעולות אותן הייתי מבצע עם סיגריה בפה ממשיכות גם היום. אני שותה קפה ואלכוהול, מתמודד עם לחץ, מבלה עם חברים ויותר מזה – אין לי בעיה להיות בסביבת מעשנים אני רק שמח שאני כבר לא שם.

הדרך הקלה להפסקת עישון – לא מה שחשבתם!

אנשים רבים חושבים כי השיטה להפסקת עישון היא סדרה של טיפים שנועדה לגרום לאנשים להפסיק לעשן. לא ממש. ע”פ השיטה, ניתן לדמות מעשנים לאנשים הנמצאים בסוג של מבוך ממנו הם מנסים להיחלץ ללא הצלחה משום שאין להם את הכלים והכיוון הנכון לעשות כן וזהו בעצם הסוד הגדול.
מייסד השיטה, בזכותו נגמלו עד היום מיליונים ברחבי העולם, התמודד בעצמו עם תחושת החסך בהפסקת עישון. הוא עישן 4-5 חפיסות ביום וכאשר הפסיק לעשן כדי לרצות את משפחתו, הגיע למצב בו הוא היה מוכן להטיח את ראשו בקיר רק כדי לשמוע את בני משפחתו מאשרים לו להדליק סיגריה.

שנים לאחר מכן הוא הבין כי הדרך להפסקת עישון מוצלחת מתחילה בשינוי התפיסה. הרי לכל מעשן יש מאבק בין הרצון להפסיק לעשן בגלל המחלות, הסירחון, הכסף, התלות ומה לא לבין ה”כיף שבסיגריה”.
היתרון הייחודי של השיטה המוצעת היא ביטול היתרונות (כפי שנתפסים בעיני המעשנים) עד שאתה לא רואה שום טעם לעשות את זה יותר.

השיטה הפכה בשלושת העשורים מאז פותחה לרשת המונה 150 מרפאות ב- 50 מדינות שונות.

אבל איך זה עובד?

השיטה פשוטה. כמו כל הדברים הקלים בחיים… מגיעים לסדנא בת שש שעות, במהלכה “מפצחים” את מלכודת העישון. לאחר שלוש שעות בסדנה אם אינכם משוכנעים ביעילותה אתם יכולים לעזוב ולקבל את כספם בחזרה.
הפסקתם לעשן וחזרתם לאחר זמן מה? תוכלו להגיע לסדנת חיזוק שתחזיר אתכם לתלם ואם גם זה לא יצליח, תקבלו את כספכם בחזרה

אחוזים גבוהים לא רק מפסיקים לעשן אלא כלל לא מרגישים צורך בכך. אז מה יש לכם להפסיד?

בהצלחה!

שיתוף