כך תוכלו להוזיל את ביטוח הרכב

“תפוס כפי יכולתך” – כך מצטיירת מולנו הגישה המרגיזה של חברות הביטוח, כשאנחנו עומדים לחדש את ביטוח הרכב כל שנה. מחקרים בעולם מראים שכשאנחנו באים לחדש את ביטוח הרכב בחברה בה אנחנו כבר מבוטחים, אנחנו נשלם בד”כ מחיר יקר יותר מזה שמקובל בשוק. אפתח ואומר שמבדיקתי עולה שיש דרך להשגת ביטוח רכב מוזל מבלי להתאמץ.

האם אתה מודע לכך שאתה זכאי לקבל הנחה משמעותית באם לא היית מעורב בתאונה ב – 3 השנים האחרונות? אתה זכאי גם להנחות משמעותיות נוספות אם אתה עומד בתנאים נוספים.
הבעיה היא שגם אתה או את, כמו מרבית הנהגים לא יודעים מכך כלום. יודעים למה? כי זה בדיוק מה שחברות הביטוח המסורתיות מנסות להסתיר מכם.

כאשר רינת ענתה על שאלון קצר בנושא ביטוח הרכב, היא נדהמה לגלות שעד היום היא שילמה מחיר מופקע ובפועל היא יכלה לקבל ביטוח רכב זול בהרבה.

ברור לחלוטין מדוע העדיף סוכן הביטוח שלה לחדש לה את הביטוח על פני שנים בצורה אוטומטית, ללא שאלות וללא בדיקה מחודשת. הוא ניצל את האמון שנתנה בו רינת. הרי בסופו של דבר ככל שהביטוח שתשלם רינת יהיה גבוה יותר, גם הוא מרוויח יותר, זה כל הסיפור.
האם זה אומר שסוכן הביטוח שלה רימה אותה? רינת לא ידעה להשיב על כך. אבל “נראה שהוא ניצל את היחסים הטובים בנינו ואולי את התמימות שבי”, אמרה רינת. סוכן הביטוח שלה העדיף לחדש לה את הביטוח במחיר גבוה וללא הנחות כדי להעשיר את עצמו. במילים אחרות אל תצפו מסוכן הביטוח שלכם שיספר לכם לאיזה הטבות אתם באמת זכאים ואיך תוכלו להוזיל את עלויות הביטוח.

אז מה בדיוק אני צריך לעשות?

המומחים ממליצים על עצה אחת פשוטה – אל תחדש ביטוח רכב לפני שתבצע בדיקה מקיפה.
בצע את הבדיקות דווקא עם גורמים שאינם מוכרים לך ולא עם אלו הנמנים עם מקורביך. בסיום הכתבה הזאת תוכל לעבור לשאלון של דקה ולבצע את הבדיקה בעצמך.
הבדיקות שניתן לבצע כיום הן חינמיות אך חשוב שתקפידו שהן אינן מוצעות ומבוצעות ע”י חברה העוסקת בתחום הביטוח.

אז רשמו לפניכם כלל חדש לחיסכון כספי: לעולם אל תרכשו פוליסת ביטוח רכב מבלי לבצע השוואת מחירים מקיפה. זכרו, השוואה חלקית בלבד עלולה שוב למנוע מכם את ההנחות המגיעות לכם. בדקו עד למציאת “הצדיק” שיציע לכם באמת מחיר נמוך שישאיר את הכסף שניתן לחסוך בכיסכם.

אל תתעצלו, אתם יכולים ממש בקלות למצוא את המחיר הנמוך ביותר עבורכם – זה מהיר, זה קל, וזה בחינם. אתם יודעים מה, מניסיון זה אפילו נחמד (עד כמה שלשלם על ביטוח יכול להיות נחמד!) אתם רחוקים משם מרחק לחיצה על הכפתור מטה העומד לרשותכם.

בהצלחה!