מה הקשר בין מהפיכת הסלולר למצב בריאותך?

השינוי שהתחולל בשנים האחרונות בעולם הסלולר, מגיע גם לעולם הבריאות ומשנה (לטובה) את כללי המשחק. מהי מהפיכת הבריאות ואיך באפשרותך להיערך אליה כדי לבחור את הכיסוי הטוב ביותר עבורך?

עד לפני כמה שנים, בחירת מסלול סלולר הייתה כרוכה בהרבה מאוד חישובים וכאבי ראש. למרבה המזל, מהפיכת הסלולר של השנים האחרונות עשתה לנו את החיים הרבה יותר קלים: רוב החבילות הן בשיטת “הכול כלול” והשוואה בין החברות הפכה לפתע למשימה פשוטה.
הרצון להקל על הלקוחות בצורה דומה הגיע בתחילת שנת 2016 גם לעולם הבריאות. משרד האוצר השיק רפורמה המאפשרת לכל אחד לבחור בקלות ביטוח בריאות, באמצעות השוואת ביטוחי החברות השונות בצורה ידידותית. מה משמעות הרפורמה עבורך, ואיך במציאות החדשה שנוצרה, בוחרים ביטוח בריאות שיגן עליך ועל משפחתך?

מהפיכת ביטוחי הבריאות: מה זה בעצם אומר?

בשנים האחרונות גוברת המודעות הציבורית לחשיבותו של ביטוח הבריאות הפרטי, בשל היכולת לממן טיפולים יקרים ותרופות מצילות חיים בעת הצורך: ההערכה היא שכבר כיום, 40% מהציבור מחזיק בביטוח בריאות פרטי מעבר לביטוחים המשלימים של קופות החולים. מתוך רצון להפוך את ההצטרפות לביטוחי הבריאות לפשוטה יותר, השיקה המדינה את רפורמת ביטוחי הבריאות בפברואר 2016.

עד הרפורמה, ביטוח הבריאות הפרטי הכיל שלושה חלקים: פרק הניתוחים, פרק ההשתלות ופרק התרופות. על מנת לאפשר השוואה נוחה בין ביטוחי הבריאות בחברות השונות, המדינה הורתה לחברות הביטוח לשווק מאז תחילת חודש פברואר פוליסת בריאות אחידה. הפוליסה האחידה מתייחסת לניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח המבוצעים בישראל. את הכיסויים הנוספים לרבות השתלות, ניתוחים בחו”ל ותרופות שאינן בסל הבריאות ניתן לרכוש בנפרד.

בנוסף, בשונה מביטוחי הבריאות ה”ישנים” שהיו תקפים לאורך כל תקופת הביטוח, הפוליסה האחידה תתחדש כל שנתיים. שינוי זה נועד לעודד את המבוטח לבדוק מידי תקופה האם הכיסוי עונה על צרכיו (ממש כפי שמשווים ביטוחי רכב מידי שנה).

איך בוחרים ביטוח בריאות פרטי במציאות החדשה?

כלל ראשון: יש לבדוק: האם הביטוח המוצע באמת מכסה אותך?

הפוליסה האחידה מתייחסת כאמור לניתוחים וטיפולי מחליפי ניתוח המבוצעים בישראל, ומאפשרת לך לרכוש בנפרד כיסויים נוספים (בדומה לחבילת בסיס בכבלים שעליה ניתן להוסיף ערוצים נוספים). כיסוי זה חשוב, אך לא תמיד מספק מענה לכלל הצרכים המהותיים. לכן, חשוב לוודא שהכיסוי שלכם כולל טיפולים מצילי חיים כגון ניתוחים בחו”ל, השתלות ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות.

אם שכחתם להוסיף את ערוצי הספורט בכבלים מקסימום תפספסו משחק בליגת האלופות. אבל אל תפספסו כיסוי בריאותי חשוב, אם חלילה זה יקרה הנזק עלול להיות חמור בהרבה…

כלל שני: לבחור בחברת ביטוח גדולה

כמו בכל תחום אחר בחיים, כך גם בתחום הבריאות: בחירה בחברה גדולה מעניקה לנו יציבות, ומצמצמת את הסיכוי להפתעות לא נעימות בהמשך הדרך. מעבר לכך, בחירה בחברות ביטוח מובילות בתחום הבריאות פותחת בפניך יותר אפשרויות לשמירה על בריאותך, בזכות קשריהן עם מרכזים רפואיים וספקי רפואה בינלאומיים.

כלל שלישי: לוודא שיש מי שדואג לך ברגע האמת

שוק ביטוחי הבריאות שופע בפתרונות המותאמים לצרכים שונים. הרפורמה אמורה לסייע לך לבחור מתוכם את הפתרון הטוב ביותר עבורך. יש לקחת בחשבון שגם במסגרת השינויים הקשר עם חברת הביטוח מתבצע באמצעות מוקדנים מתחלפים במוקדי השירות. לעומת זאת בביטוח בריאות שמבוצע דרך סוכן ביטוח, יש מי שמלווה אותך באופן אישי. חשיבות הטיפול האישי מקבלת משנה תוקף כשמדובר בכיסוי בריאותי שכאשר אנו נזקקים לו, הדבר האחרון שהיינו רוצים זה להתעסק בבירוקרטיה.
לפיכך, סוכן ביטוח אישי חשוב לך:
• בשל היכולת לפשט את הכיסויים המורכבים בפוליסה
• בזכות היחס האישי בזמן התביעה
• וחשוב מכול: בזכות היכולת לממש את זכויותיך ולקבל מחברת הביטוח את הסיוע המיוחל מתי שבאמת צריך.

מהפיכת ביטוחי הבריאות מעניקה לך הזדמנות להצטרף לביטוח בריאות בצורה קלה יותר, או לשדרג את הכיסוי הקיים ברשותך. בחירה מושכלת של ביטוח בריאות בליווי סוכן ביטוח אישי, תעניק לך שקט נפשי ותאפשר לך לקבל את המענה הטוב ביותר, בנושא החשוב לך יותר מכל דבר אחר בחיים.