כך תרכשו מקצוע מבוקש ב-3 חודשים בלבד

מאת: ישראל בסון, רואה חשבון וכלכלן

אם יש יתרון אחד בתקופת הקורונה שטרפה לנו את החיים זה הצורך של רבים מאיתנו להמציא את עצמנו מחדש. מעל 120 אלף עסקים קרסו בתקופה זו, איבדו את הונם, נותרו עם חובות ואיבדו את פרנסתם. מעל חצי מיליון שכירים, גם הם, איבדו את מקום עבודתם ואת יכולתם לכלכל את עצמם ואת משפחתם בכבוד.

המצב הקשה מנשא הביא את רובנו לחשוב – מה עכשיו? ברור שהקמת עסק חדש הדורש משאבים כספיים עצומים, אינו בא בחשבון, כי סיכויו לשרוד לאורך זמן נמוכים מאד. אז איך באמת ניתן היום לרכוש מקצוע עם ביקוש גבוה והכנסה גבוהה מצד אחד, אך כזה שאינו דורש השקעה כספית גבוהה מצד שני?

על פניו נדמה שהשילוב בין השניים כמעט ואינו אפשרי. בדקנו והתוצאות היו מפתיעות.

על מה בדיוק מדובר?

חשבתם פעם מה מטריד אתכם ואת יתר משקי הבית יותר מכל? בסקרים רבים התברר שהעבודה, התעסוקה והפרנסה מהווים עבור מרבית האנשים חלק מרכזי בחיים. התעסוקה כמקור פרנסה מקנה לנו תחושת ביטחון ובנוסף תורמת לנו לתחושת ערך עצמי.

אנחנו חיפשנו עבורך את המקצועות העומדים במס’ קריטריונים חשובים:

א. מקצוע המתאים לכל גיל
ב. אין צורך בידע מוקדם
ג. תקופת הכשרה קצרה
ד. מקצוע בעל ביקוש גבוה בשוק והכנסה גבוהה בצידו
ה. אין צורך בהשקעה כספית למעט שכר לימוד סביר
חיפשנו היטב ומצאנו מקצוע העונה לכל הקריטריונים – “יועצים בכלכלת משפחה”

היכן ללמוד וכמה זמן אורכת ההכשרה?

ישנם מס’ מועט של מוסדות בהן ניתן ללמוד מקצוע זה באופן רציני. אנו שמנו דגש על תכנית הלימודים המוצעת, על רמתם והכשרתם של המרצים, על משך ההכשרה ועל משמעות תעודת ההסמכה אותה תקבלו בסוף הלימודים. כמו כן, חשבנו גם על הכיס וביקשנו למצוא מוסד בו שכר הלימוד מתאים לכל כיס.

את המקום הראשון העומד בכל הקטגוריות תפס “}המרכז הישראלי לכלכלת משפחה” המנוהל ע”י ד”ר אפי משה, רואה חשבון, כלכלן בכיר ומומחה זה מעל 30 שנה בכלכלת משפחה. ד”ר משה הוציא לאור את הספר “לאן נעלם הכסף” ותחת הדרכתו עברו עד היום מעל ל– 2,000 איש.

הוא שימש משך שנים כפרשן כלכלי בטלוויזיה בתוכניתו של שרון גל “כלכלי בלילה” שעסקה לא מעט בכלכלת משפחה.


כל הזכויות שמורות לערוץ 20

עד כמה המקצוע מבוקש?

מדובר באחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום ובכלל. תופתעו לשמוע שהזקוקים לייעוץ אינם בהכרח משפחות מצוקה המדורגות בתחתית סולם ההכנסות בישראל. נהפוך הוא, המסה העיקרית של המשפחות הפונות לייעוץ מגיעות דווקא משכבות הביניים באוכלוסייה.

על פי נתוני “כלכליסט” 42% ממשקי הבית בישראל באוברדראפט. המדובר בלא פחות מ – 1.1 מיליון משפחות המונות כ – 4 מיליון נפשות. רובן ככולן זקוקים לסיוע של יועץ אשר יבנה להם תקציב משפחתי המתאים להכנסתם ויביא אותן לחיסכון משמעותי בריביות ובהוצאות מיותרות.

כמה אני צפוי/ה להרוויח?

ככלל, השכר הרווח הינו כ – 500 ₪ לשעה. עם זאת כדי לנגוס נתח משמעותי יותר מהביקוש טוב תעשו אם תורידו את שכרכם במעט ותבנו אותו בהתאם לצרכיה של כל משפחה וליכולתה הפיננסית. השכר הממוצע ליועץ כפי שנבדק על ידנו עומד על כ – 32,000 ₪ בחודש.

לסיכום, מה לא נאמר כבר על רכישת ידע ועל משמעותו בחיים. ההשכלה, הלימוד וההבנה הם ידע. ידע הוא כוח המאפשר שינוי חיובי בחיים ופרנסה מכובדת. הידע שתרכוש בקורס שכזה יאפשר לך להגיע אל היעד ולממש את היעוד שלך בחיים.

בנימה, אישית – מומלץ מאד, בהצלחה.

דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה. התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות. מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה.