כך תחסכו אלפי שקלים בשנה בעלות הדלק

Coins dripping from gas pump

מאת: דר’ אפי משה, רו”ח וכלכלן בכיר

אם הייתי מודיע לכם שסמוך לביתכם נפתחה תחנת דלק המוכרת ליטר דלק 95 אוקטן ב 4 שקלים ו-80 אגו’ לליטר במקום במחיר הרגיל בכל יתר התחנות , היכן הייתם נוהגים לתדלק את רכבכם? ברור שבתחנה המוזלת מה עוד שהיא ממש קרובה אליכם. בכל זאת מדובר בהוזלה של כ- 15% במחיר שמשמעותה – מאות שקלים חסכון בחודש ואלפי שקלים בשנה. טוב, אז תחנה כזו עדין אין, אבל התקן פשוט המותקן ברכב והמוזיל משמעותית את עלויות הדלק יש גם יש.

באיזה התקן מדובר?

מדובר בהתקן אותו מרכיבים בצינור שבין מסנן האוויר למנוע ופעולתו פשוטה. בעזרת הכנפיים הקבועות, בעלות הזויות הייחודיות, הוא מסחרר את האוויר שנכנס למנוע ובכך משפר את תערובת הדלק/אוויר, דבר היוצר בערה מלאה ויעילה יותר. כל אלה גורמים לחסכון משמעותי בדלק תוך שמירה על איכות הסביבה . הטכנולוגיה שעומדת מאחורי פיתוח המוצר הרשומה כפטנט ישראלי ואירופאי, הפכה, כאמור, את רכישת הדלק לזולה יותר עד 15%.

הבשורה המגיעה מאונ’ בן גוריון

פרופ’ ערן שר מאונ’ בן גוריון ונציג ה- SAE, ארגון מהנדסי הרכב האמריקאי, בדק את ההתקן הזה ומצא – התקן טורבו מיוחד המותקן בהתקנה פשוטה בצינורית המוליכה את הדלק למנוע “מקטין את צריכת הדלק” תוך ” יעילות ההמרה של אנרגית הדלק לאנרגיה מכנית”. עוד אומר פרופ’ שר: ” שיעור הפליטה של המערכת הנדונה לא גרמה לשינוי כלשהוא בתפקוד המנוע….” ואף גרמה לדבריו להפחתה בפליטת חומרים המזהמים את האוויר.

האם ההתקן מתאים לכל רכב?

לצערי לא! המתקן מתאים למרבית סוגי הרכבים אך לא לכולם. מיד עם תום המאמר, אם תרצו, תוכלו לעבור לשאלון קצר אודות רכבכם על מנת לבדוק אם הוא מתאים להתקנה ותוכלו גם לקבל פרטים נוספים.

כיצד ניתן להתקין את החסכן?

אחרי התשלום תקבלו לביתכם שובר התקנה איתו יש לגשת למוסך המורשה הקרוב לאזור מגוריכם. משך ההתקנה הוא לא יותר מאשר 10-20 דקות. בחלק מהאזורים ובמידה ויש צורך, ישלח עד אליכם מוסך נייד שיבצע את ההתקנה תמורת תוספת תשלום קטנה.

לא טוב לא קונה!

לאחר שתרכשו את המוצר מומלץ תמיד לבדוק אותו. אם לא תהיו מרוצים מכל סיבה שהיא תוכלו להחזיר את המוצר תוך 30 יום ולקבל את כספכם חזרה. אגב, לפי התחייבות המשווק, ברגע שתחליפו את הרכב יותקן החסכן ברכבכם החדש וכל זאת בתמורה להשתתפות עצמית של 100 ₪ בלבד.

חוות דעת רוכשים:

יריב קוג’מן מירושלים מספר:
אני נוסע ברכב סקודה פליסיה מודל 1996 עם מנוע בנזין שצריכת הדלק שלו גבוהה, גם מחוץ לעיר. לאחר התקנת חסכן הדלק, הצריכה השתפרה מ- 290 ק”מ למיכל ל- 380 ק”מ למיכל שהם יותר מ- 23% חסכון…

איציק מאשדוד:
יש לי סוזוקי סוויפט קטנה בת קרוב ל-5 שנים. לפני יותר מחצי שנה הותקן לי חסכן הדלק. החיסכון הוא משמעותי בנסיעות מחוץ לעיר 15% – 20%. תוך מספר חודשים החיסכון בדלק כיסה את עלות החסכן. גם הרגשתי שיפור משמעותי בכושר “הסחיבה” של המכונית – היא שיפרה את איכות הביצועים שלה. ההתקנה הייתה פשוטה ומהירה, ויתרון נוסף – ניתן להעביר את החסכן למכונית אחרת כאשר מחליפים אותה…

חיסכון כלכלי נטו

מה שמעניין מבחינה כלכלית הוא החזר העלות המהירה. בעוד עלות המוצר היא כמה מאות שקלים בלבד הרי שגם אם תחסכו רק 200 ₪ בחודש בעלויות הדלק, תכסו מהר מאד את עלות המוצר. מאותו הרגע – הרווח כולו נטו לכיסכם. מה אכפת לכם, נשמע כמו שאין לכם מה להפסיד. חסכו אלפי שקלים בשנה בהוצאות הדלק ונצלו אותם למשל לחופשה בחו”ל או לכל צורך אחר.

בהחלט נשמע מעניין!