האם יש פתרון מידי להסרת התלות מהמשקפיים?

מאת: דר’ יעקב גולדיץ

סביר להניח שגם אתם כמוני וכמו רבים אחרים מכירים סביבכם אנשים שנפרדו סוף כל סוף מהמשקפיים. רובם המכריע עשו זאת באמצעות טיפול בלייזר. עם זאת קבלת ההחלטה להסרת המשקפיים אינה קלה וכרוכה לא פעם בשאלות והתלבטויות. אם גם לכם נמאס מהתלות במשקפיים ואתם רוצים להשיב לעצמכם את הביטחון העצמי ולחזור לראות כמו פעם, גם אתם יכולים לעבור הליך זה בהצלחה.

בכתבה זו אביא בפניכם באופן תמציתי את עיקרי הדברים שחשוב לדעת רגע לפני שאתם מחליטים להסיר את המשקפיים באמצעות תהליך פשוט וקצר האורך לא יותר מ 5-10 דקות.

הסרת משקפיים בלייזר – למי זה מיועד?

ראשית חשוב לדעת שהסרת משקפיים בלייזר מתאימה רק לכ- 70% ממרכיבי המשקפיים ו/או העדשות. זו הסיבה שטרם ביצוע ניתוח לייזר עליכם לקבל ייעוץ ממכונים המתמחים בתחום זה ולעבור הליך שנקרא בדיקת התאמה. החדשות הטובות מבחינתכם היא העובדה שקיים היום מכשור מתקדם ואיכותי המאפשר טיפול בטווח רחב של מספרים לרבות מספרי צילינדר. לא מומלץ לבצע טיפול לתיקון ראייה לפני גיל 18 שכן עד גיל זה הראייה עדיין משתנה.
כמו כן, גם לאחר גיל 45 הטיפול בלייזר אינו מבטיח הצלחה מרבית. במכונים כמו אמריקן לייזר ואחרים יבדקו את רמת התאמתכם ויתרה מכך יתאימו לכל אחת ואחד מכם את שיטת הטיפול המתאימה.

היכן כדאי לבצע את הסרת המשקפיים בלייזר?

זאת אכן נקודה שחשוב מאוד שתתייחסו אליה. ראשית כדאי תמיד לבחור בחברה ותיקה הנחשבת אמינה בתחום הסרת המשקפיים בלייזר, חברה בעלת שם שתרצה לשמור על המוניטין שלה. חברה כזו בד”כ תעבוד עם רופאים מקצועיים שעברו הכשרת על בתחום הסרת המשקפיים. מומלץ לבחור ברשת ידועה ומוכרת אשר מקפידה על התקנים ועל איכות הרופאים וכן על חדרי ניתוח הבנויים על-פי התקן המחמיר ביותר של משרד הבריאות.
חברת אמריקן לייזר המוזכרת לעיל משתמשת בהליך התאמה ייחודי הנקרא EyeMap המבצע מיפוי מקיף של העין הכולל סידרה רצופה של בדיקות חשובות כדי להבטיח באופן אופטימלי את בטיחות הטיפול. הקפידו לבדוק שבמקום בו אתם מבצעים את הסרת המשקפיים בלייזר ימשיכו ללוות אתכם באופן רציף גם לאחר סיום תהליך תיקון הראייה.

מה עוד חשוב לדעת?

  • באם מצב בריאותך אינו תקין חלילה יש להיוועץ עם רופא טרם ביצוע הטיפול.
  • אלו מכם המרכיבים עדשות יידרשו להסירן לפחות שבוע ימים לפני בדיקת ההתאמה
  • לא כל רופא עיניים רשאי לבצע את ניתוח הלייזר אלה רק רופא שעבר תת התמחות בנושא ספציפי זה
  • הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית והמטופל משוחרר לביתו באותו היום
  • השיפור בראייה לאחר תום הניתוח יורגש תוך יום אחד עד מס’ ימים (תלוי בשיטה) והחזרה לשגרת חיים מלאה מהירה

לסיכום:
חשוב לבחור במכון עיניים מהמובילים העומדים בסטנדרטים גבוהים והמקפידים על איכות הרופאים ומקצועיותם וכן על חדרי ניתוח מתקדמים ברמה גבוהה. כל אלה ועוד יביאו למקסום סיכויי ההצלחה שלכם.
שיהיה לכם בהצלחה רבה.