הסוף לכאבי הרגליים, הברכיים והגב שלך

אפי משה| 03.11.2021 | 12:24

כמוני וכמו רבים אחרים אם גם אתם סובלים מכאבים ברגליים, בברכיים, בגב או בכפות הרגליים, אתם חייבים לשמוע את הסיפור הזה: לפני כשנתיים חשתי בכאב שהחל בכף רגל שמאל. הכאב היה פתאומי וללא כל התראה מוקדמת. המשכתי את חיי כרגיל וכעבור תקופה החלו גם כאבים בברך ובגב התחתון. לא קישרתי בניהם. עם הזמן הרגשתי שאיכות חיי הולכת ונפגעת יותר ויותר מה שהכביד עלי את התפקוד היום יומי. ההזנחה גרמה לכאב להחמיר עד שאמרתי לעצמי – עד כאן! הלכתי לאורתופד, התחלתי להשתמש בתרופות, במשחות, בטיפולים שונים וכלום לא עזר לי.

למזלי הגיע לארץ באותה עת חבר בשם יותם (בעל מכון אורתופדיה בחו”ל) ותוך כדי פגישה סיפרתי לו על הכאבים המטרידים ההורסים את שגרת יומי. המפגש המקרי הזה, התברר, היה הגורם ששינה את חיי מקצה לקצה. ניסית מדרסים הוא שאל? עניתי בשלילה. הבעיה עם מדרסים, כך אמר, שמרביתם אינם עוזרים. “אתה חייב מדרסים בהתאמה אישית תחת אבחון הבעיה בטכנולוגיית CNC“. נשמע לכם סינית? גם לי. הוא לא ידע אם זה קיים בישראל, הוא רק התחנן שלא אנסה טכנולוגיה אחרת גם במחיר הגעה לחו”ל. מאותו רגע התחלתי במחקר עצמי ותאמינו או לא – מצאתי. מצאתי מכון אורתופדי מהמובילים בישראל המשתמש בטכנולוגיה זו ומכאן הכאבים הפכו היסטוריה.

מחקרים רפואיים – זה מוכח וזה עובד

מחקרים רפואיים מראים ש 75% מהאוכלוסייה יסבלו בשלב כזה או אחר של חייהם מכאב בכפות רגליהם וממשיכים בשגרת יומם בעודם סובלים מבלי לנסות ולמצוא פתרון. מרביתם לא יודעים שמדובר בפתרון קל, פשוט, זמין ומיידי שישיב להם עד מהרה את איכות חייהם.

ממה כדאי להיזהר

שימו לב – השיטה השכיחה הקיימת היום בשוק המדרסים הינה לקיחת מידות על ידי תבנית או תחבושת גבס, אשר מגבילה את אפשרויות הדיוק ואת פתרון הטיפול. בחלק אחר של המקרים ינסו לשווק לכם מדרסים “בהתאמה אישית”, אך בפועל מדובר ברפידה גנרית או בעצם מוצר מדף שעבר שינוי קל באמצעות חימום. ראו הוזהרתם.
למרבה הצער בישראל לא קיים רישיון לייצור מדרסים וזאת על אף שלמדרסים יש מגוון רחב של יתרונות בריאותיים בהתמודדות עם תופעות כואבות ועד מחלות מורכבות.

אז מה מומלץ?

לאור החידושים בשנים האחרונות ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות, לקיחת המידות כיום מתבצעת במכונים המתקדמים בעולם, באמצעות סורק תלת מימדי ייעודי, שסורק את מתאר כף הרגל ושולח ישירות את הנתונים לעיצוב מדרסים בתלת מימד. לאחר עיצוב המדרסים, הנתונים נשלחים ליצור בשתי שיטות: שימוש במדפסת 3D וכרסום על ידי מכונת CNC . בשתי השיטות משתמשים בחומרים מתקדמים, איכותיים וקלי משקל, אשר מסייעים במניעה והפחתה של הכאב הנקודתי בגוף. רמת הדיוק מוחלטת. המדרסים בנויים מחומרים מתקדמים העוזרים לפיזור עומסים, בלימת זעזועים ונידוף זיעה, כגון סיליקון וחומרים רכים כמו – EVA.

מדרסים אלו מתאימים לכל כאב בכפות הרגליים, בברכיים ובגב. הם מיועדים לילדים, נוער ומבוגרים וכן לסובלים מרגל סוכרתית. כמו כן הם מהווים פתרון מצוין לסובלים מדורבן ברגל, עומס בעקב, דלקת בגיד אכילס, פלטפוס, קשת גבוהה, דלקת בעצמות, עצם בולטת בכף הרגל, קשת קמורה הגורמת לכיפוף באזור כף הרגל, דלקת גידים, שברי מאמץ ועוד.

אז איך נדע למי לפנות?

לאחר בדיקה מעמיקה אני ממליץ שתיצמדו למאפיינים הללו:

1. בחרו במכון אורטופדי בעל תעודת הסמכה לטיפול בכף הרגל וייצור מדרסים ממשרד הבריאות. הקפידו שמאחורי המכון עשרות שנות ניסיון.
2. בדקו אם המכון הוא ספק משרדים למשרד הביטחון – זהו יתרון גדול.
3. בדקו שהמכון האורטופדי עובד בשיתוף עם קופות החולים.
4. בדקו שהמכון מייצר את המדרסים בעצמו ולא משמש רק מתווך של יצרן לא ידוע.
5. בקשו מנותני השירות תעודת הסמכה או תעודה מקצועית לייצור מדרסים.
6. עמדו על קבלת אבחון חינם באמצעות סורק תלת מימדי ייעודי.
7. אל תתפתו בשום פנים ואופן למכונים שמביאים לכם מדרסים באותו היום. תהליך ייצור מדרסים איכותיים לוקח מס’ ימים.
8. בדקו שהמכון האורתופדי מספק לכם אחריות של עד 3 שנים.
9. הקפידו לבדוק שתקבלו לווי צמוד בכל התהליך גם אחרי הרכישה וכן תיקונים שיתבצעו במקום ככל שנדרש.

בנימה אישית, מומלץ מאד. שימו סוף לכאב והשיבו לעצמכם את איכות החיים.