אל תבצעי הסרת שיער בלייזר לפני שתקראי את זה!

הסרת שיער בלייזר הפכה היום לפופולרית יותר מתמיד. האסתטיקה והיופי שלך עומדת ובצדק בראש מעיינייך כי כולנו מעוניינים להראות מטופחים וחלקים. אלא מה, שכל נושא הסרת השיער בישראל הפך בשנים האחרונות כמעט לנחלת הכלל.

כל קוסמטיקאית או מכון כזה או אחר מציעים לך לבצע דרכם את הסרת השיער תוך הבטחות “מכאן ועד להודעה חדשה”. כולם מספרים שלהם יש את המכשור המתקדם ביותר, כולם, לכאורה מבטיחים אחריות אבל האמת היא שרק מקומות מעטים בארץ עושים זאת “כמו שכתוב בספר”. רק למס’ מכונים מועטים יש את הטכנולוגיות המובילות כיום בעולם, רק הם מבצעים זאת בפיקוח רפואי ורק המומחים האמיתיים שלהם ידעו לומר לך מהי שיטת הטיפול בלייזר המתאימה לך ביותר. בכתבה זו ריכזנו לכם את עשרת הדיברות להסרת שיער בלייזר, אז קחו אוויר עמוק וקראו את האמור בכתבה לפני שתתפתו להצעות מפוקפקות.

10 העקרונות עליהם חשוב להקפיד עם קבלת ההחלטה להסרת השיער בלייזר

1. גשו למכונים גדולים ומוכרים המאושרים ע”י משרד הבריאות, ועומדים בתקנים המחמירים בעולם ומאושרים גם ע”י ה FDA האמריקאי, ה CE האירופאי ומכון התקנים הישראלי.
2. בקשו ייעוץ ובדיקה מקצועית להתאמת קומבינציית הטיפול המותאמת לכם באופן אישי. חברה רצינית מעמידה לרשות לקוחותיה פתרונות בהתאמה מלאה, ההופכים את הטיפול עצמו לחווייתי יותר, למהיר יותר ובעיקר גם – למדויק הרבה יותר.
3. בדקו איזו אחריות אתם מקבלים על הטיפול.
4. להסרת שיער בלייזר קיימות מס’ שיטות טיפול. אנא בדקו שהמערכת המיועדת לטיפול בכם מטפלת בשערה באופן נקודתי, מתחשבת בצבע העור וצבע השערה וכן בצפיפות השערה ובעובי שלה. מעבר לכך שימו לב שיש חשיבות גם לסוג העור, ולקצב גידול השיער
5. להפחתת תחושת הכאב במהלך הטיפול, מומלץ לבצע אותו במכשיר עם מנגנון קירור ייחודי ודינמי. מנגנון הקירור מפזר את האוויר המקורר על העור, לפני שקרן הלייזר יוצרת איתו מגע. בכך הוא מגן עליו, בין היתר, מכוויות ומונע את תחושת הכאב. הדבר הופך את הטיפול לנעים הרבה יותר.
6. הקפידו לשאול האם מכשיר הטיפול המותאם לכם, מאפשר הסרה יעילה ומדויקת של שיער, ובמידת הצורך – האם הוא מתאים גם לבעלי עור בהיר או לבעלי עור כהה ומיועד לכל אזורי הגוף.
7. תשאלו את המטפל/ת האם המכשיר בטוח לטיפול.
8. לטיפול הסרת שיער בלייזר יתכנו תופעות לוואי. הקפידו לקבל מהמטפל/ת מידע על תופעות לוואי אפשריות והדרך להקל עליהן. בין תופעות הלוואי המוכרות: אדמומיות על העור או נפיחות מקומית, שעלולות להופיע בתוך מס’ שעות מזמן הטיפול ובדרך כלל חולפות ממש במהרה. במקרים מסוימים הנפיחות עוברת רק לאחר מספר ימים. בכל מקרה מרבית המטופלים מופתעים מאי הנעימות המינימלית הכרוכה בטיפול בקרן אור/בלייזר.
9. שאלו ללא בושה מי הם ומה הכשרתם של צוות המטפלים. ברשת מרפאות איכותית מתבצעים הטיפולים בפיקוחח רופאים בעלי רישיון משרד הבריאות בישראל לעסוק ברפואה, רופאים בעלי תעודת רופא מחו”ל ומטפלים מוסמכים ומיומנים, לאחר שעברו הכשרות מתאימות בתחום וצברו ידע וניסיון רב בטיפולי הלייזר. אל תתפשרו על פחות.
10. בדקו מה משך זמן הטיפול הצפוי לכם בהתאם למאפיינכם האישיים ולאזורי הטיפול שלכם. קחו בחשבון שלשיער יש מחזוריות בצמיחה ולא כל השיער צומח בו-זמנית. בדרך כלל יש צורך בכמה טיפולים, כדי לנטרל את כל זקיקי השיער שבאזור המטופל.

לסיכום:

הסרת שיער בלייזר היא שיטה נוחה ויעילה להסרת שיער אשר מאפשרת להיפטר משיער מיותר לאורך זמן ולקבל תוצאה יפה ואסתטית. הקפידה לגשת למכונים עם חדשנות טכנולוגית, עם מטפלים מוסמכים ומנוסים וכאלה שברשותם מכשירים מחזית הטכנולוגיה העולמית, המסוגלים להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבורכם באופן אישי. בהצלחה!