כך תוכלו לחסוך אלפי שקלים בביטוח

כמעט לכל אחד יש ביטוח כלשהו:  ביטוח חיים, ביטוח פנסיוני, ביטוח בריאות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי ועוד. אז ראשית חשוב שתדעו:

משרד האוצר הורה לחברות הביטוח להוריד את מחיר ביטוחי החיים וביטוחי המשכנתא בעשרות אחוזים. חברות הביטוח, מן הסתם, לא מעוניינות שתדעו מזה. הוראה זו של משרד האוצר עשויה להביא אתכם לחיסכון של עשרות אלפי שקלים? אגב, הסיבה להוזלה היא התארכות תוחלת החיים והירידה שחלה בשנים האחרונות בסיכוני התמותה.

יתרה מכך, כל הסקרים שנערכו בתחום מגלים עובדה אחת ברורה: הרוב המכריע של הציבור אינו מבין בתחום הביטוחים דבר. התוצאה עלולה להיות: תשלומים כפולים ומיותרים שניתן לחסוך מדי חודש מבלי לפגוע בכיסוי הביטוחי , תשלומי עתק עבור כיסוי חלקי שלא תואם את צרכי המבוטח , הוצאות כספיות גבוהות על ביטוחים שלא נחוצים לכם כלל ועוד מקרים רבים בהם תוכלו כנראה להשיג את אותם ביטוחים בעלויות זולות בהרבה. אבל בנינו, מי מאתנו באמת קורא את חוברת הפוליסה? אז איך כנראה נוכל לחסוך אלפי שקלים ועדין ליהנות מהכיסוי הביטוחי החשוב שנדרש לנו? על כך ועוד במאמר זה.

מה אתם יודעים על הביטוח שלכם?

ההערכות הרשמיות של משרד האוצר מדברות על כך שכ- 85% מהציבור משלמים תשלומים מיותרים על ביטוחים כפולים ומשולשים. הרי הסיכוי שגם אתם נכללים בקטגוריה זו גבוהים אך בוודאי אינכם יודעים זאת. אם אשאל אתכם מהי רשימת המקרים לגביהם אתם מכוסים בביטוחים השונים ובאילו מקרים אינכם מכוסים, ספק רב אם תדעו לענות. גם אם אשאל – כמה עולים לכם היום כל הביטוחים (כולל אלו היורדים בתלוש השכר)? לדאבוני רובכם הגדול לא ידע את התשובה! האובדן הכספי המרכזי והסיכון הגדול טמונים בעובדה לפיה מחיר הביטוח עולה עם הגיל והסיכון הגובר בשל מחלות כאלו ואחרות. בפועל אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב בו רכשתם ביטוח לפני שנים, שילמתם סכום יחסית נמוך אך מבלי לשים לב כיום אתם משלמים מאות ולפעמים אלפי שקלים יותר בחודש. הבשורה הטובה היא שיוזמות ייחודיות שקמו במהלך השנים האחרונות הגדילו את המודעות לנושאים הפיננסים בכלל ולנושא הביטוחים בפרט. אז היכן תוכלו להיעזר בגוף מקצועי אובייקטיבי שיעשה לכם סדר בנושא?

עושים סדר וחוסכים

תחילה, חובה על כל אחד מאיתנו להבין את מושגי היסוד הנוגעים לתחומי הביטוח בהדרכה קצרה בת מס’ שעות:

  • הבנת מושגי היסוד של עולם הביטוח.
  • הסברים מפורטים על סוגי הביטוחים השונים הקיימים והכיסוי שהם נותנים.
  • הבנת דרכי הפעולה של חברות הביטוח וסוכני הביטוח שלא תמיד פועלים לטובתכם.
  • דרכים למניעת ביטוחים כפולים.
  • דרכים להוזלת עלויות הביטוח בסכום משמעותי מבלי לפגוע בכיסוי הביטוחי.
  • טיפים ליישום מידי שיכולים לחסוך מאות ואלפי שקלים כל חודש.
  • כלים מעשיים לניתוח המצב האישי ולהגדלת היכולת שלנו להחליט בעצמנו בנושא הביטוחים.

ומה עם בדיקת התיק הביטוחי הקיים שלנו?

מבדיקתנו עולה כי קיימות חברות בודדות שבנוסף להכשרה והקניית הידע יאפשרו לכם לשבת אחד על אחד בביתכם וללא תמורה נוספת, מול מומחה שיבדוק עבורכם את כלל הביטוחים שברשותכם. הוא יתאים אותם לצרכים שלכם ויפעל בתוכנה ייחודית ומעודכנת שברשותו כדי להוזיל בעבורכם את העלויות ככל שניתן (השירות כאמור כלול במחיר). נשאלת תמיד השאלה מי הגוף הנכון והטוב ביותר עבורכם שאליו כדאי לפנות כדי לבדוק ולשנות את הביטוחים הקיימים. ובכן בראש ובראשונה חשוב שתבחרו בגוף אובייקטיבי, ללא אינטרסים סמויים. ישנם מס’ מועט של גורמים כאלו אשר ישוו עבורכם בזמן אמת את התעריפים בכל חברות הביטוח במקביל וחשוב מכך את השינויים בעלויות הביטוח שיחולו בהתאם לגילכם עד לסוף התקופה. רק כך תדעו באמת מהי חברת הביטוח הנכונה ביותר עבורכם לביצוע ביטוח כזה או אחר ותעברו אליה בהתאם. קחו בחשבון שייתכן ובבדיקה יימצא שביטוח מסוג אחד כדאי יהיה לכם לבצע בחברה מסוימת וביטוח מסוג אחר בחברה אחרת. את המעבר לכל חברה וחברה תוכל לבצע עבורכם חברת הייעוץ כאמור לעיל.

הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם

אל תתנו למשפט המפורסם הזה להכליל גם אתכם בתוכו. אתם יכולים וחייבים לקחת את השליטה לידיכם וללמוד ולהיעזר רק במומחים אובייקטיביים הנקיים משיקולים אינטרסנטיים. חברת הביטוח וסוכני הביטוח לא בהכרח נכללים בקבוצה זו של יועצים. הרי קיימת עמימות בציבור סביב כל נושא הביטוחים כמו גם בנושאים פיננסיים נוספים. צאו מתוך הנחה שעמימות זו אינה מקרית אלא היא עמימות מכוונת, ויש מי שמרוויח מהבורות שלנו. לפיכך, מומלץ לפנות לחברה בה תוכלו לקבל גם הדרכה בנושא (ניתן לקבל אונליין באינטרנט) וגם בדיקת ביטוחים אישית בביתכם עם תוכנה אשר משווה את כלל חברות הביטוח. כך כנראה תוכלו לחסוך כסף גדול ולישון בשקט בלילה.

לבדיקת התאמתכם לחיסכון משמעותי בביטוח שברשותכם אנא מלאו שאלון קצר בן דקה.