מה כדאי לדעת רגע לפני ניתוח לשינוי האף?

כאשר אתם שוקלים לעבור ניתוח פלסטי באף, חשוב קודם כל שתשאלו את עצמכם כיצד ישפר השינוי את הרגשתכם ומה הסיבה בגינה חשוב לכם לבצע ניתוח אף. כשאתם מחליטים לבצע ניתוח לשינוי מראה האף אסור לכם להתפשר! לא זאת בלבד שאסור להתפשר אתם גם חייבים להיות בטוחים שהמקום בו אתם מבצעים את ניתוח האף והרופאים המלווים את התהליך הם מקצועיים ובעלי ניסיון. רק אחרי ששוכנעתם שזה המקום בו התהליך והתוצאה יהיו האופטימאליים מבחינתכם ושאתם מציאותיים באשר לצפיותיכם מתוצאות השינוי – לכו על זה.

למי מתאים ניתוח אף?

ניתוח אף מתאים בעצם לכל אחת ואחד (שמצבם הבריאותי תקין), האומרים לעצמם – אני לא אוהב/ת איך שהאף שלי נראה. ישנם מטופלים הפונים לניתוח אף גם בשל בעיות נשימה או בשל פציעה שעיוותה את מראה האף. גודל האף הוא נושא רגשי וחשוב. כשהאף גדול מידי, לא סימטרי או לא לשביעות רצונכם אתם כנראה חשים פגיעה בביטחון העצמי שלכם ולכן טוב שתשקלו לשפר את האסתטיקה של האף ובכך ליצור התאמה לתווי הפנים.

איך אדע היכן כדאי לבצע את ניתוח האף?

זאת אכן נקודה שחשוב מאוד שתתייחסו אליה. ראשית כדאי תמיד לבחור במרפאות להן מומחיות בתחום הפלסטיקה והיופי. חברה שעובדת עם מנתחים כירורגים בכירים המנוסים בתחום זה.

ממה מושפעים תוצאות הניתוח
ניתוח פלסטי באף מושפע בין היתר מהגורמים הבאים:
א. סוג העור
ב. גיל – בד”כ מגיל 16 ומעלה
ג. היסטוריה של בעיות נשימה.

עפ”י סקר שנערך מטעם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית נמצא כי לזהות הגורם המנתח (כ – 30% מהנשאלים) משקל מרכזי בהחלטה היכן לבצע את הניתוח. מיותר לציין שתוצאות הניתוח תלויות בין היתר במנתח עצמו ובמקצועיותו. הקפידו על מקום בו שמים דגש מיוחד על בחירת המנתחים איתם הם עובדים, על הוותק שלהם בתחום ועל מקצועיותם והצלחותיהם הקודמות.

ההחלטה חייבת להיות שלך

במידה ואתם מעוניינים לעבור את הניתוח חשוב שההחלטה הסופית תהיה שלכם. שאלו את עצמכם אם מאחורי החלטתכם לא עומד לחץ חברתי כזה או אחר של גורמים מסביבכם. חשוב שתבצעו את ניתוח אף רק אם הוא באמת מפריע לכם.
חשוב שתלכו לפגישת ייעוץ. וודאו בפגישה עם הרופא שהאף לו אתם שואפים ישתלב יפה עם תווי הפנים שלכם.

לסיכום:

זכרו – לא כל שינוי בצורת האף המתאימה לאחרים בהכרח תתאים גם לכם. אם ניתוח אף הוא באמת משאת נפשכם לכו לייעוץ ובצעו את הניתוח אצל מנתחים ותיקים ומנוסים בפלסטיקה. זהו ללא ספק יכול להיות צעד קטן לשינוי גדול בתדמית שלכם, ביופייכם והחשוב מכל, בביטחון העצמי שלכם.