פטרת הציפורניים – אל תחכו לסיבוכים!

כבר 20 שנה שאני סובל מזיהום כרוני עקשן הנקרא “פטרת הציפורניים”. מגרד לי בלי סוף באחת מאצבעות הרגליים או הידיים, הריח בלתי נסבל והאסתטיקה של הציפורן נפגמה קשות והתעוותה ללא היכר. כל גזיזת ציפורניים ברגליים הופכת לסיוט, כל מבט לכיוון הכתמים בציפורניים כשאני הולך יחף, מעצבן אותי מחדש. ניסיתי כבר הכל: אנטיביוטיקה שקיבלתי מרופאים, טיפות מיוחדות שנתנה לי הקוסמטיקאית ואפילו משחות מיוחדות שהוצעו לי ע”י רוקחים בבתי המרקחת. שום דבר לא עזר!

לא תאמינו איך מצאתי את הדרך לטפל בפטרת המטרידה הזאת.

השיטה שהגיעה מאירופה

לפני מס’ חודשים הלכתי עם יניב חברי לים. ישבנו על החוף ושוחחנו. לאחר כמה דקות אני מביט ביניב מכופף ראשו לכיוון כפות הרגליים שלי. ” גם לך יש את פטרת ציפורניים?” שאל. “כן” עניתי ולא הבנתי את ההתעניינות. “אתה יודע כמה שנים גם אני סבלתי מזה?” המשיך יניב. “תראה את הציפורניים שלי עכשיו, הן נראות טוב כבר שנתיים” כך אמר.

איך עשית זאת? שאלתי בתמיהה. “בשיטה שיובאה מאירופה, עם מומחים ומכונת לייזר חדשנית”, ענה יניב. הוא הפנה אותי לרשת מרפאות ארצית שם מיושמת השיטה. הוא דיבר על רשת קליניקות נקייה ומסודרת עם מכשור חדיש וייחודי ועם מטפלים מומחים שהוכשרו במיוחד על מנת לדאוג עד כמה שניתן לפתרון הבעיה. הלכתי לשם ותוך 6 טיפולים הציפורניים שלי נראו יפות ונקיות.

מחלה זיהומית שחייבים להיפתר ממנה

חשוב שתדעו שפטרת הציפורניים היא מחלה כרונית, זיהומית ומדבקת שלא נרפאת מעצמה. בישראל היא נפוצה בגלל החום והלחות, ונמצאת בגרביים ובנעליים שלא חוטאו. השכיחות שלה עולה עם הגיל וכן, ככל שכפות הרגליים באות במגע עם מים ואנו לא מנגבים אותן מספיק. עם הגיל גם פוחתת היכולת של הציפורן להתגונן מפני המחלה. שימו לב שהפטרת פוגעת יותר בחולים עם מערכת חיסונית חלשה וכאלה הסובלים מהזעת יתר. גם נעילה ממושכת של נעליים סגורות מגבירה את הסיכוי לחלות.

הציפורן החולה אף מהווה קרקע למחלות זיהומיות ומדבקות אחרות, לחיידקים אלימים ולאלפי סוגי פטריות. הפטרת מהווה גורם סיכון לאנשים בעלי מחלות רקע שונות – כדוגמת סכרת. אדם אשר לא מטפל בפטרת, מסתכן בכך שיפחתו סיכוייו להחלמה, ובעיקר בהדבקה פוטנציאלית של אחרים בכלל ומשפחתו שלו בפרט. ללא טיפול נכון ומהיר בשיטה ייחודית, המחלה רק הולכת ומחמירה ועלולה לגרום לנשירת הציפורן וגם לסיבוכים אחרים. במקרים חמורים לא תצמח ציפורן חדשה וזה כבר סיפור מסובך הרבה יותר, שכן אז נהרסה ההגנה הטבעית של הגוף והאצבעות נחשפות אף יותר לזיהומים נוספים ולרעלנים המביאים לסיבוכים שונים. דעו לכם שמעבר למפגעים האסתטיים והריח הלא נעים – פטרייה שאינה מטופלת עלולה לפגוע במערכת החיסונית ולחדור לאיברים פנימיים דרך מחזור הדם.

תוצאות ראשוניות כבר מהטיפול הראשון

בדרך כלל התרופות שניתנות היום לטיפול בפטרת מגיעות עם רשימה שלמה של תופעות לוואי אפשריות הכוללות אפשרות פגיעה במערכות אחרות בגוף, כגון כליות וכבד. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הראו הצלחה של עד 89 אחוז בטיפול בו נעשה שימוש בטכנולוגיות קרן אור שונות. ולכן זהו הטיפול המועדף כיום בפטרת הציפורניים. כאמור, הטיפול בקרני לייזר יעיל מאד ואינו כרוך בתופעות לוואי! הטיפול אינו מלווה בכאבים, כאשר את התוצאות תוכלו לראות החל מהטיפול הראשון!

רק קליניקות מקצועיות

ישנן מס’ מועט של קליניקות מקצועיות עם מומחיות בטיפול בפטרת הציפורניים בלייזר. בקליניקות הללו, צוות המטפלים יסייע לכם לאורך כל הדרך, תוך שימוש בציוד רפואי מתקדם על מנת לשקם את הציפורניים החולות. הטיפול נעשה תוך שימוש במכשיר הלייזר הייחודי שהובא לישראל מאירופה ואל תשכחו לדרוש – פיקוח רפואי צמוד. הטיפול אינו פולשני ומתבצע ללא הרדמה וללא כאבים. זכרו, כאשר הטיפול נעשה ע”י מומחים סיכויי ההצלחה גבוהים יותר!

בנימה אישית ומתוך ניסיון, פטרת הציפורניים היא דבר נורא מטריד ואסור להזניח אותה! בהצלחה גם לכם.

דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה. התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות. מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה.