האם זו הזדמנות אחרונה לקבלת דרכון אירופאי?

זוהי אולי קריאה אחרונה למעוניינים לקבל דרכון פורטוגלי המקנה תנועה חופשית בין כל מדינות האיחוד האירופאי וחשוב לא פחות – כניסה לארה”ב ללא צורך בויזה! מדוע זו עלולה להיות ההזדמנות האחרונה אתם שואלים? ובכן ממשלת פורטוגל מתכוונת להקשיח את התנאים לקבלת הדרכון שלה לזכאים מקרב תושבי ישראל. אם אכן יאושרו ההחמרות בתנאים הן יכנסו לתוקף, ככל הנראה מינואר 2022. זה מה שמקנה לכם הזדמנות נדירה אותה אתם חייבים לממש מהר. מסתמן שבקרוב, החברות המטפלות בכך, יאלצו להיצמד . לתנאים המחמירים יותר מה שיקשה עליכם את השגת המתנה היקרה כל כך מבחינתכם. עם זאת, בקשות שיוגשו במהרה, בתקופה הקרובה יטופלו על-פי הקריטריונים המקלים יותר. אז הכנו לכם הסבר מפורט: מי מכם זכאי, מה עליכם לעשות ולמי עליכם לפנות.

מי זכאי?

עד היום הוציאו אלפי ישראלים דרכון פורטוגלי-אירופי. רבבות נמצאים בתהליך ועל פי ההערכות יש עוד מיליוני ישראלים זכאים. תהליך הוצאת הדרכון נחשב די פשוט בישראל ביחס למדינות אחרות.

שימו לב, אם אתם מעל גיל 18 ומישהו במשפחתכם (גם סבא או סבתא) עלה ממרוקו, טוניס, לוב, אלג’יר, סוריה, לבנון, מצרים, טורקיה, יוון, בולגריה, מדינות יוגוסלביה לשעבר וכן מדינות דרום אמריקה, סביר להניח שאתם זכאים לדרכון.

איך מתבצע ההליך?

החברה תבדוק עבורכם באופן יסודי את הזכאות שניתנת בדרך כלל בחינם וללא התחייבות. בתחילה תדרשו למלא שאלון ווידוי שאתם אכן זכאים. כמו כן תתבקשו לחתום על מס’ יפויי כוח ולתת הסכמתכם לחברה לבצע את כל ההליכים עבורכם. במסגרת ההליך נדרשת הגשת בקשה לקהילה היהודית בפורטוגל להוכחת היותכם צאצאים למגורשי ספרד ולאחר מכן תוגש עבורכם בקשה רשמית לממשלת פורטוגל לאזרחות פורטוגלית בהתאם לתנאי החוק. החברות המתמחות בנושא כאן בישראל יבצעו עבורכם את כל התהליך במסגרת ייפוי הכוח שמאשר להן לקבל את כל המסמכים והאישורים ישירות מהמשרדים המתאימים – מבלי לערב אתכם ולבזבז את זמנכם היקר.

בחירה בגוף מקצועי שזו כל התמחותו, תבטיח גם ככל הנראה, הגשת בקשה מסודרת ומעודכנת על פי כל הדרישות – ותגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את הדרכון המיוחל במהירות האפשרית.

בחרו רק באחת מהחברות המתמחות בתחום

ישנן כמה חברות המתמחות בלווי של מבקשי הדרכון וחשוב להגיש את הבקשה לאחת מהחברות הללו ולא ל”חאפרים”. 

כמו כל דבר בחיים גם כאן עליכם לבחור בגוף מקצועי ואמין. הגוף המקצועי ילווה אתכם משך כל התהליך וידע לתת מענה לכל שלב ויהיה מעודכן תמיד בשינויים או התפתחויות בתחום. חשוב לדעת שהחוק הפורטוגלי הינו חוק ייחודי ואינו דומה למדינות אירופאיות אחרות. לכן בדקו שהטיפול יהיה מקצועי וכי הצוות יהיה בעל ידע ומיומנות בתחום.

אתם ודאי יודעים שהרשת מלאה בדוגמאות של אנשים שהתפתו למחיר אטרקטיבי מדי ומצאו את עצמם בסוף ללא כסף וללא האזרחות. אז שוב, אל תתפתו ל”טרמפיסטים” המתיימרים להיות אנשי מקצוע המספקים את השירות במחיר מוזל.

לשם בדיקת זכאות ראשונית, אנא מלאו שאלון קצר ותוך דקה תוכלו לדעת אם גם לכם יש סיכויים טובים לקבלת האזרחות האירופאית…

בהצלחה !