הלהיט שמפחית את נזקי העישון

אם הייתם שואלים אותי לפני שהפסקתי לעשן, אם אצליח להפסיק? הייתי פשוט צוחק ומניד את הראש בשלילה… “בחיים לא אוכל להפסיק” כך עניתי וכך חשבתי לעצמי. ראיתי מסביבי אנשים שהפסיקו וקנאתי בהם מצד אחד, אך מהצד השני לא הבנתי כיצד הם רגועים ונינוחים ללא הסיגריה בפה? אבל מאז שפגשתי את רונן (מיד תבינו) והחלטתי לעשות את הצעד הכי הזוי מבחינתי, נולדתי מחדש!!! הצעד ההזוי הזה הפך בין רגע למציאות בה חשתי סלידה מסיגריות. בלי תרופות, בלי מדבקות ובלי ניקורט! פשוט נשמתי בחופשיות, הפסקתי להשתעל בלילות, יכולתי ליהנות בכל מקום (מבלי לחפש מקום בו ניתן לעשן) והחשוב מכל – חשתי חופשי. כן! החזרתי לעצמי את השליטה על חיי.

בהמשך תבינו מדוע מעכשיו זה הופך להיות קל ופשוט גם אם אינכם ממש מעוניינים להפסיק ואפילו אם אינכם מצליחים לדמיין את עצמכם רגע בלי הסיגריה.

אם תשאלו מעשנים אודות ההתמכרות שלהם, תקבלו לרוב את התשובה הבאה: אני יודע שאני צריך להפסיק לעשן אבל אני לא מספיק רוצה את זה מכיוון שאני נהנה מזה. עם זאת, מרבית המעשנים מתביישים בחוסר היכולת להפסיק ומאמינים כי מדובר במאבק של ממש. מסתבר שאפשר גם אחרת.

עדות ממקור ראשון:

הסיגריה הראשונה שלי הייתה בצבא. עישנתי סיגריות “תן לי אחת”. מהר מאד עברתי לקנות קופסאות בעצמי. 22 שנים עברו מאז. היום אני אבא לשני ילדים והחוויה שלי מתקופת הינקות שלהם היא שאני יורד לעשן למטה וחוזר לצחצח שיניים, לשטוף ידיים ובעיקר, לקבל מבטי תוכחה מזוגתי.

במהלך כל התקופה בה עישנתי האמנתי שביום שארצה להפסיק לעשן אעשה זאת בעצמי כי “אם אני מחליט אין מי שיעצור אותי”. שניסיתי להפסיק גיליתי שהפכתי לעצבני, אכלתי ללא הפסקה, התנתקתי מהחברים שלי, ויתרתי על קפה כדי לא לעשן ובאופן כללי, הרגשתי בעונש.

97% לא יפסיקו לעשן ללא הדבר המדהים שתגלו מיד

גיליתי שמרביתנו זקוקים לסיוע על מנת להפסיק לעשן וכי רק 3% מאלו שהפגינו כוח רצון הצליחו לצלוח את השנה הראשונה להפסקת העישון.

נחזור מעט אחורה – את רונן, מעשן כבד שעישן כ-3 קופסאות ביום, פגשתי אחרי שנים של נתק. התיישבנו ומיד הצעתי לו סיגריה. “לא תודה, אני לא מעשן“. וואלה? לא מאמין! רונן היה בשבילי פרסומת מהלכת לסיגריות. תמיד כשהרגשתי נקיפות מצפון הסתכלתי עליו והתנחמתי בזה שהוא מקרה יותר קשה ממני.

כמובן שהחמאתי לו על ההפסקה ושאלתי אותו אם אפילו לא בא לו סיגריה. ״ממש לא, אני גמרתי עם הזבל הזה ואני יודע שלא אחזור לעשן״ כך הוא ענה בביטחון מעורר קנאה. איך עשית זאת? שאלתי בפליאה והוא ענה: “לפני שנה יצאנו מטעם העבודה לסדנא שגילתה לי את השיטה הטבה ביותר להפסקת עישון קלה. עזוב אל תחשוב יותר מדי, הוא אמר, …פשוט תקבע פגישה עם צחי או עם דוד ולך לשם”. קיבלתי ממנו את הטלפון ואמרתי לעצמי – “אתה חייב”.

שנתיים חלפו מאז השתתפתי ב”סדנא המיוחדת”, שנתיים בהן אני לא מעשן ויודע גם שהפעם זה לתמיד. האסימון הראשון ירד ברגע בו גילית שאני לא צריך סיגריות כדי ליהנות. כל אותן פעולות אותן הייתי מבצע עם סיגריה בפה ממשיכות גם היום. אני שותה קפה ואלכוהול, מתמודד עם לחץ, מבלה עם חברים ויותר מזה – אין לי בעיה להיות בסביבת מעשנים אני רק שמח שאני כבר לא שם.

אז מהי השיטה הסודית להפסקת עישון?

אנשים רבים חושבים כי השיטה (שטרם שמעתם עליה) להפסקת עישון היא סדרה של טיפים שנועדה לגרום לאנשים להפסיק לעשן. לא! ממש לא!. ע”פ השיטה, ניתן לדמות מעשנים לאנשים הנמצאים בסוג של מבוך מחניק, ממנו הם מנסים להיחלץ ללא הצלחה כבר זמן ארוך. או אז מגיע “המושיע” שסוף כל סוף מראה להם את הדרך החוצה לאוויר החופשי.

צריך להבין כי הדרך להפסקת עישון מוצלחת מתחילה בשינוי התפיסה. הרי לכל מעשן יש מאבק בין הרצון להפסיק לעשן בגלל המחלות, הסירחון, הכסף, התלות ומה לא לבין ה”כיף שבסיגריה”.

היתרון הייחודי של השיטה המוצעת היא ביטול היתרונות (כפי שנתפסים בעיני המעשנים) עד שאתה לא רואה שום טעם לעשות את זה יותר.

5 השעות החשובות בחייכם

כמו כל הדברים הקלים בחיים זה נראה קשה אבל בפועל זה “קלי קלות”. מגיעים לסדנה בת חמש שעות, נכנסים לסדנה ככמהים לסיגריה ויוצאים ממנה ללא חשק לעשן. בעלי השיטה כה בטוחים בסטטיסטיקות ההצלחה שהם מעניקים לכם אחריות לכל החיים במידה ולמרות הכל לא הפסקתם בפעם הראשונה.

בנימה אישית הרשו לי לומר לכם: “…פשוט חובה ללכת..”, אותי זה הדהים…

בהצלחה!