האם נמצאה הדרך להרוויח בבורסה?

מאת: דר’ אפי משה רואה חשבון וכלכלן בכיר

המסחר בבורסה אינו מתאים לכל אחד אך עדין רבים מאתנו סוחרים בה ומצפים להשיג תשואות חיוביות תוך שאנו מבינים גם את הסיכונים הטמונים במסחר זה. המסחר בבורסה הפך לכלי פופולארי יותר להשקעות בעידן בו הריביות המוצעות על פיקדונות הפכו אפסיות. למדתי ממרום גילי שיש כללים שחשוב להקפיד עליהם כשאנו מבצעים עסקאות של קניה ומכירה בבורסה. שמירה על הכללים שיובאו לפניכם, היא מבחינתי תנאי בסיסי להצלחה בבורסה ולחיסכון משמעותי בעלויות המסחר.

 חבילת שירותים משודרגת

בחרו בברוקר שמאפשר לכם מסחר במערכות אוטומטיות עם כלים תומכי החלטה שיעזרו לכם לקבל החלטה טרם ביצוע הפעולה. כסוחר יומי שקונה ומוכר גם לפי איתותים טכניים (אותם למדתי בקורס) סחרתי בעבר דרך אתר האינטרנט של הבנק שהעמיד לרשותי תוכנת מסחר ברמה נמוכה ביותר וגרוע מכך הוצגו בפני הנתונים בעיכוב של כ-20 דקות. מי שמבין מעט ודאי יודע שעיכוב של 20 דקות גם בשערי המסחר וגם בהיצעים והביקושים בשוק הם נצח במונחי המסחר בבורסה. יותר מכך, מערכות משוכללות הם כלי עזר הכרחי.

בשבילי – הברוקר הגדול בעולם

כיום שיניתי פוזיציה ואני סוחר דרך ברוקר רציני שמעמיד לרשותי את אחת מתוכנות המסחר מהטובות בעולם. תוכנה ידידותית מאד שמאפשרת גם קבלת חבילת שירותים משודרגת באמצעותה אני יכול לנהל את השקעותיי ולקבל החלטות באמצעות מכשירים פיננסיים שונים ומגוונים והכל באופן מקוון ובעלות נמוכה משמעותית מהעמלות שגובים הבנקים.

כללי מפתח למסחר בבורסה

כמובן שלמדתי מהטעויות שעשיתי בעצמי ולפיכך החלטתי להביא בפניכם את 8 הדברים שבראות עיני הם החשובים ביותר לך הסוחר בבורסה:

1. סחור בעיקר בארה”ב ולא בישראל. בישראל נפח המסחר נמוך ומאפשר לגוף אחד, רק אם ירצה, להשפיע על המחירים. בארה”ב מחזורי המסחר עצומים, השוק משוכלל הרבה יותר והיכולת להטות נתונים קטנה יחסית.

2. היזהר מעמלות גבוהות, מעמלות מינימום ומדמי משמרת – העמלות בבנקים הן בלתי נסבלות. אצל חלק הברוקרים, לעומתם, ניתן להשיג עמלות זולות בהרבה. במסחר בארה”ב מרבית הבנקים והברוקרים יגבו עמלת מינימום לפעולה ורובם ידרשו דמי משמרת על אחזקת כספכם. חפש את הברוקרים שהעמלה אצלם הכי נמוכה אך בנוסף שאינם גובים לא עמלת מינימום ולא דמי משמרת.

3. סחור רק דרך ברוקר גדול ואמין. חשוב שתבחר בברוקר בעל צוות גדול, מיומן ומקצועי של סוחרים, מנהלי לקוחות ואנשי שירות לקוחות ותמיכה טכנית המספקים הכוונה פיננסית וליווי אישי. ודא שיש לברוקר שירותי חדר עסקאות משוכלל לביצוע מסחר במניות, אופציות, חוזים עתידיים וכמובן למסחר בחו”ל.

4. סחור עם נתוני זמן אמת.

5. בחר בברוקר בעל מערכת מסחר אוטומטית מהמובילות בעולם וידידותית למשתמש כך שתוכלו לבצע עסקאות במהירות, ללא קשיים וללא תקלות.

6. הקפד ושאל על זמינות מלאה של הגוף דרכו אתה סוחר בכל שעות המסחר בארץ ובארה”ב.

7. בקש לקבל גישה למידע מקיף ועדכני באתר הברוקר וכן גישה למערכות תומכות החלטה, ניתוחים כלכליים, ניתוחים טכניים, סקירות ועוד.

8. בחר בברוקר המעניק ללקוחותיו וובינרים – שיעורים אינטרנטיים חינם בנושאים שונים בתחום המסחר.

לאחר שאלון קצר של דקה תדעו אם אתם מתאימים למסחר דרך השלוחה הישראלית של הברוקר הגדול בעולם.

שיתוף
* האמור בכתבה אינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות פיננסיות כלשהן. המידע הינו לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליו לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא. אין בסקירה זו משום אימות הנתונים או אישור לנכונותם. הכותב ועובדיו אינם אחראים לשלמותם או דיוקם של הנתונים האמורים או לכל השמטה, שגיאה או ליקוי אחרים בכתבה. יודגש כי כתבה זו הינה למטרת אינפורמציה בלבד, היא אינה מתיימרת להוות ניתוח מלא של כל העובדות וכל הנסיבות הקשורות לאמור בה.