האם גם אתם יכולים לקבל הלוואה של 80,000 ש”ח בריבית נמוכה,ללא בטחונות וללא ערבים?

 

לא פעם אנחנו נקלעים למצב כלכלי שמצריך אותנו לקבל הלוואה למטרות שונות. הבנק מסרב להלוואה או שאיננו רוצים להעמיס על האובליגו בבנק, מה עושים? באחת מהופעותיי כפרשן כלכלי בטלוויזיה יחד עם 2 כלכלנים בכירים נוספים נשאלנו האם כדאי להיעזר בהלוואה מגורם חוץ בנקאי. התשובה על כך הייתה חיובית פה אחד. אם אתם שואלים מדוע, התשובה היא פשוטה: גורם חוץ בנקאי הפועל על פי חוק (לא שוק אפור) שהוא גוף גדול ואמין יאפשר לכם,לא פעם קבלת הלוואה בתנאים נוחים, בריבית נמוכה לעתים מהנהוג במשק וללא ערבים. בד”כ הלוואות אלו יותאמו ליכולות ההחזר שלכם ולמצבכם הפיננסי עד כמה שניתן. אם כך, כדי לממן לימודים, להשקיע בשיפוץ, לרכוש רכב חדש, לחגוג בר מצווה, לחגוג חתונה, לנסוע לחו”ל או לנופש ועוד, קיים בהחלט פתרון טוב לעתים רבות אפילו עדיף מהבנק.

לידיעתכם, החברות הגדולות והרציניות יאפשרו לכם לקבל בד”כ הלוואות עד לסכום של – 80,000 ₪.  אז בואו נבין מהי אותה הלוואה לכל מטרה באמצעות חברות מימון חוץ בנקאיות  ולמי היא עשויה להתאים.

מהי הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית הנה כל הלוואה הניתנת על ידי מוסד שאינו בנק או מוסד בנקאי. תחום המימון החוץ-בנקאי הנו אחד הענפים הצומחים ביותר בשנים האחרונות, צמיחה שהחלה בשנים 2011-2012 כתוצאה ממחנק אשראי צרכני. הביקושים הבלתי פוסקים למימון כספי ומחנק האשראי הבנקאי חייבו את השוק לספק פתרונות היצע לא רק מגופים מסורתיים, אלא גם מגופים פרטיים, שחלקם במימון למגזר הפרטי ולמגזר העסקי הופך מהותי יותר משנה לשנה.

למי עשויה להתאים הלוואה חוץ בנקאית

הלוואות חוץ בנקאיות מיועדת ללקוחות שאינם מעוניינים לפגוע באובליגו שלהם בבנק, לקוחות אשר קיבלו סירוב מהבנק שלהם וללקוחות שזקוקים לכסף נזיל ומיידי ואינם יכולים או שאינם מעוניינים או יכולים להחתים ערבים. הלוואה חוץ בנקאית מתאימה לכל לקוח שהבנק סירב להעניק לו הלוואה בין אם הוא לקוח פרטי או לקוח עסקי. ההלוואה בחברות הרציניות אינה ניתנת למי שהוא מוגבל בבנק או שחזרו לו שיקים בבנק!

יתרונות הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית אינה נשענת על מסגרת האשראי בחשבון העובר ושב בבנק והיא חיצונית למערכות הבנקאיות. הלוואה חוץ בנקאית מגדילה את מקורות האשראי העומדים בפני הצרכן, היא מאפשרת לו לקבל כסף במהירות וללא בירוקרטיות מיותרות. בנוסף, מכיוון שאשראי חוץ בנקאי אינו מבוסס, בדרך כלל, על בטחונות בנקאיים ולא על החתמת ערבים הרי שהלוואות חוץ בנקאיות מאפשרות לצרכן לקבל אשראי מעבר למסגרת הקיימות בבנק, ובכך להגדיל את סכום הכסף הזמין עבורו.

חסרונות הלוואה חוץ בנקאית

הלוואות חוץ בנקאיות לפעמים יקרות יותר מההלוואות של הבנקים, אך לא תמיד. הכל תלוי בנתונים שנדרש להציג הלווה (כמו תלושי שכר) וביכולת ההחזר החודשית שלו. כשהריבית גבוהה יותר היא משקפת את הסיכון של מתן אשראי ללא בטחונות וללא ערבים. כמו כן בלא מעט מקרים ניתנת ההלוואה ללקוחות פרטיים או עסקים שקיבלו סירוב מהבנק וגם כאן משקפת הריבית הגבוהה יותר את מרכיב הסיכון של החברה שנותנת לך את ההלוואה. מרבית החברות אינן מאפשרות הלוואה לתקופה מאד ארוכה ולכן חשוב לבדוק את יכולת העמידה שלכם בהחזרים החודשיים.

אישור מידי להלוואה

חברות בעלות ניסיון רב, העוסקות בתחום האשראי החוץ בנקאי, יכולות בלחיצת כפתור ובמהירות לברר פרטים על הלקוח המעוניין לקחת את ההלוואה ולבדוק את התנהלותו הכלכלית. הודות למערכת טכנולוגית זו יכולות חברות מימון חוץ בנקאיות לתת הלוואות במהירות רבה מיום הגשת הבקשה.

מה עלי להכין לצורך קבלת הלוואה חוץ בנקאית

בפניה לחברות אשראי חוץ בנקאיות תדרשו להביא את תדפיסי הבנק של שלושת החודשים האחרונים והוכחה על הכנסה ממשכורת. אנשים שהם מוגבלים בבנקים, או שלחלופין חזרו להם שיקים, לא יוכלו לקחת הלוואה מגופים וחברות חוץ בנקאיות. מי שעצמאי, יתבקש להביא שלושה דוחות אחרונים של מע”מ ותדפיסי מידע של הבנק עבור שלושת החודשים האחרונים. חשוב לציין, כי בד”כ, רק תושבי ישראל, בעלי תעודות זהות כחולות, יכולים לקבל הלוואה, תושבי חוץ או תיירים, לא יוכלו לקבל הלוואות אלה.

כדי לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה חוץ בנקאית אנא מלאו שאלון קצר בן דקה אחת.

שיתוף
אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ אישי של הלווה מאת גורם מקצועי המתחשב בכדאיות לקיחת הלוואה מסוג זה ע"י הלווה, ביכולותיו של הלווה לעמוד בהחזרי ההלוואה, בנתוניו האישיים של הלווה, במצבו הפיננסי ובצרכים המיוחדים של מבקש ההלוואה החוץ בנקאית. ההחלטה לקחת הלוואה חוץ בנקאית בריבית גבוהה היא באחריותו הבלעדית של הלווה ולא תהיה לו כל טענה, מענה או תביעה כלשהי כלפי המפרסמים, בעלי האתר או כותב הכתבה. אין באמור משום התחייבות לאישור הלווה בחברת ההלוואות. לפני לקיחת ההלוואה רצוי שתקבעו פגישה לצרכי אבחון המתבצעת בין נציג החברה ללווה. רק לאחר שתשמעו את כל הפרטים ותעזרו בגורם מקצועי, קבלו החלטה מושכלת האם להשתמש בהלוואה זו והכל בהתאם למצבכם האישי, לצרכיכם האישי וליכולותיכם האישיות לעמוד בתנאי ההלוואה כפי שיוצגו בפניכם.