האם זו באמת הדיאטה מס’ 1 בעולם?

ההרזיה ושיפור המראה החיצוני הפכו לשגרת חיים. נשאלת השאלה: האם כל הדיאטות המסחריות המוצעות בשוק הן אכן דיאטות טובות? האם הן בהכרח בריאותיות והאם הן באמת יספקו לנו את התוצאות הרצויות לטווח הארוך?

התשובה כמובן שלילית. אז כיצד תוכלו לדעת מי הן הדיאטות המומלצות? יצאנו לבדוק וחזרנו עם תשובות מפתיעות.

אז למה לי דיאטה עכשיו?

נראה שאת הצורך בדיאטה איש לא יוכל לעצור. אם רק לרגע נשנה את המונח “דיאטה” ונקרא לו “אורח חיים בריא” נשכיל להבין שאורח חיים תזונתי נכון אינו רק הרזייה וחיטוב הגוף אלא גם כלי למניעת מחלות ושמירה על הבריאות. הרזייה נכונה תורמת רבות לביטחון העצמי ולהרגשה הכללית. עודף משקל אינו בריא, את זה כבר כל ילד יודע. הרזיה מבוקרת ונכונה מביאה לאיזון בלחץ הדם, להפחתת שומנים בדם, לירידה בכולסטרול הרע, לחילוף חומרים בריא וכמובן לאיזון רמת הסוכר בגוף. לכן הצורך בדיאטה הוא צורך השעה. השאלה החשובה היא: מהי הדרך הנכונה לדיאטה מבוקרת שתביא אותנו לירידה הרצויה במשקל אך בנוסף גם תוביל אותנו לשיפור ברוב המדדים הרפואיים.

איך אדע אם מדובר ברמאות או בדיאטה מוכחת?

בתוכנית התחקירים “עושות חשבון” בערוץ 10 אודות הדיאטות השונות, דיאטות רבות המוצעות בשוק התגלו כמסוכנות לבריאות. בתחקיר התבררו תופעות מדאיגות של כדורי הרזיה, תרסיסי הרזיה ומה לא? כל אלה צצים באינטרנט כיד הדמיון הטובה ומומלץ להיזהר מהם. דיאטות לא מעטות משווקות עם תפריט דל מאוד בקלוריות (פחות מ-1,000 קלוריות ביום) מה שעלול לגרום למחסור בערכים התזונתיים ולליקוי במערכת חילוף החומרים בגוף. דואגים? רגע, כדאי להישאר רגועים בכל זאת.

לצד השרלטנות הרווחת בתחום הדיאטות, ישנן גם דיאטות המבוססות על מחקרים מדעיים. דיאטות אלו מותאמות אישית לצרכי הלקוח ולהרגליו היום יומיים ואליהן מתווספים גם הדרכה ולווי צמוד של דיאטניות מוסמכות. חלק מהדיאטות מוצעות בשילוב תוספי תזונה וחטיפים אך שימו לב שאלו רק תומכים בתהליך השינוי התזונתי אך לא באים במקומו.

דירוג עולמי של הדיאטות ע”פ מחקרים והמלצות

חשוב שתדעו שמגזין הדירוג News & World Report בארה”ב מדרג בין היתר גם את תחום הדיאטות מזה שנים רבות. הדירוג מתבצע ע”פ מס’ פרמטרים וביניהם: הרזיה בטווח הקצר, שמירה על התוצאות לאורך זמן, קלות הביצוע, מלחמה בסוכרת, בריאות הלב ועוד. נציין כי עפ”י דירוג זה זוכה דיאטה אחת, כבר 7 שנים ברציפות, לתואר הדיאטה הטובה ביותר בשקלול הכולל. דיאטה זו החלה כתכנית תזונתית להפחתת לחץ דם ומכאן גם נגזר שמה Dietary Approach to Stop Hypertension.

היא פותחה בארה”ב בשנות ה-90 כמיזם משולב של הממשל ביחד עם עוד 5 אוניברסיטאות. לדברי המפתחים, מאז פיתוחה נעשו בה עוד עשרות מחקרים קליניים שבדקו את יעילותה בתחומים שונים כגון תסמונת מטאבולית, סוכרת, מניעת מחלות ממאירות, מצב הרוח, שמירה על המשקל לאורך זמן וירידה במשקל. לטענתם, כל המחקרים הללו הצביעו על יתרון לדיאטה זו על מתחרותיה.

לסיכום, מי לא רוצה להרגיש יותר חזק, יותר קליל והרבה יותר יפה? מי לא רוצה להפחית במשקל ולהראות צעיר מכפי גילו האמיתי? זה בסדר גמור! רק אל תתפתו לדיאטות המפוקפקות המציפות את השוק והתמקדו רק בדיאטות רציניות ומוכחות שעשויות להביא אתכם גם ליעד הרצוי של ירידה במשקל והצרת היקפים וגם לאיזון במדדים הרפואיים.

לבדיקת התאמת הדיאטה למצבכם ולצרכיכם אנא מלאו שאלון קצר בן דקה. בהצלחה!